piesek niewidomy
Źródło: facebook/The Cotswolds Dogs & Cats Home - CDCH

Ktoś związał suczkę i porzucił na stacji kolejowej. Pies miał problemy ze wzrokiem

3 Lutego 2021

Suczka Penny została porzucona na stacji kolejowej. Właściciel nie miał dla niej litości, bo mało tego, że zostawił ją w strasznych warunkach, to jeszcze związał psa. Czworonóg musiał być przerażony, bo oprócz pozostawienia go na pastwę losu, miał problemy z oczami. Suczka czekała w ciemności, nie wiedząc, co dalej się z nią stanie.

Suczka została zabrana do Cotswolds Dogs & Cats Home w Cambridge. Choć sytuacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku, to ratownicy dopiero teraz zdecydowali się podzielić wstrząsającą historią.

Suczka czekała na śmierć na stacji kolejowej

- Dla wielu psów to byłoby bardzo traumatyczne, ale dla biednej Penny, która wyraźnie widać, że ma problemy z oczami i infekcję ucha... - możemy sobie tylko wyobrazić jak przerażona musiała być - mówi Haley Medlock z organizacji ratującej.

Pies trafił do najlepszych weterynarzy, którzy rozpoczęli walkę o jego zdrowie. Pilnie należało zająć wzrokiem. Niestety, wyszło na jaw, że pies cierpiał od dłuższego czasu z powodu jaskry. Lekarze starali się uratować wzrok zwierzęcia, jednak to nie było takie proste. Musieli podjąć ciężką decyzję o usunięciu oczu.

- Suczka szybko zaczęła się dostosowywać do nowej rzeczywistości - koniec z cierpieniem - dodaje Jane.

Dramat zwierząt na Mazowszu. Kolejny oprawca zwierząt w natarciu, są pierwsze ofiary zatrucia mięsem z trutkąDramat zwierząt na Mazowszu. Kolejny oprawca zwierząt w natarciu, są pierwsze ofiary zatrucia mięsem z trutkąCzytaj dalej

Penny obecnie znajduje się pod opieką wspaniałych ludzi. Dzięki nim doszła już do siebie, zapomniała o demonach przeszłości. Jak mówią jej opiekunowie, zawsze macha ogonem, co oznacza, że nie straciła radości z życia. Mało tego, pies nie czuje się zestresowany podczas kolejnych wizyt weterynaryjnych. Kiedy lekarze ją doglądają, suczka cieszy się z ich przyjścia.

Następny artykuł