Swiatzwierzat.pl
Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Jak informuje Obywatelska Gmina Łubianka, przed domem jednego z sołtysów w województwie kujawsko-pomorskim zastano bardzo przykry widok. Mowa o padłej sarnie, której ciało w stanie zaawansowanego rozkładu leży nietknięte zaledwie kilka kroków od publicznej ławki. Dlaczego przez tak długi czas nikt nie zareagował w tej sprawie?

Przed kilkoma dniami obok podwórka sołtysa doszło do tragicznego zdarzenia, którego konsekwencje zaniepokoiły przechodniów. Swoimi obawami postanowili podzielić się poprzez nieoficjalną stronę mieszkańców gminy Łubianka.

Padłe zwierzę przed domem sołtysa

W niewyjaśnionych okolicznościach życie straciła tam sarna. Nie wiadomo, czy zwierzę leśne zostało potrącone przez nadjeżdżający samochód, czy też zmarło wskutek choroby lub ataku ze strony drapieżnika. Co niepokojące, przez kilka dni obok zwłok przechodzili ludzie, niektórzy z dziećmi.

Chociaż problem został zasygnalizowany i zgłoszony do Urzędu Gminy, nieprzyjemna sytuacja nie uległa zmianie. Jak zaznaczyła osoba zgłaszająca sprawę, jej ciało przez kilka dni leżało w pasie drogi gminnej.

Telefon do samego sołtysa także nie przyniósł zamierzonych rezultatów. Kontakt z przedstawicielem lokalnej społeczności był utrudniony.

Zdjęcie ilustracyjne: pies

Kilka kilometrów ciągnął psa za samochodem. Kiedy zainterweniowali mieszkańcy, było już za późno

CZYTAJ DALEJ

Martwe zwierzęta - kto ma się nimi zająć?

Członkowie Obywatelskiej Gminy Łubianka wyjaśniają, że zwłoki zwierzęcia zostały z miejsca usunięte dopiero w miniony wtorek, 27 kwietnia przed godziną 18.

Jak tłumaczą, pracownik urzędu gminy, odpowiedzialny za tego typu sprawy, zgłoszenie dostał w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Następnie zlecił zadanie bydgoskiej firmie Hetman, która ma podpisaną umowę z gminą na usuwanie nieżywych zwierząt i ich utylizację.

- Ze względu na późną porę zlecenia, firma wykonała to zadanie dzisiaj. Usunęła nie tylko truchło tej sarny, ale także, jak przekazała mi również interweniująca w tej sprawie radna Barbara Zalewska, szczątki dwóch innych nieżywych zwierząt na terenie naszej gminy - czytamy na Facebooku.


Przypominamy, że w przypadku gdy zwierzę zginęło w kolizji lub zostało uśmiercone przez odpowiednią osobę w pierwszej kolejności należy ustalić, kto jest zarządcą drogi. W następnej kolejności należy go niezwłocznie poinformować o tym fakcie.

Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Art. 5. ust 4. to na zarządcy drogi ciąży obowiązek utylizacji truchła.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >
youtube/SaveAFox

Inne zwierzęta

Tak śmieją się listy. Ich chichot jest hitem w sieci, obejrzało go pond 56 mln osób

Czytaj więcej >