Swiatzwierzat.pl
Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Porażające zdjęcia obiegły Internet

2 Maja 2021

(Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2021)

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Jak informuje Obywatelska Gmina Łubianka, przed domem jednego z sołtysów w województwie kujawsko-pomorskim zastano bardzo przykry widok. Mowa o padłej sarnie, której ciało w stanie zaawansowanego rozkładu leży nietknięte zaledwie kilka kroków od publicznej ławki. Dlaczego przez tak długi czas nikt nie zareagował w tej sprawie?

Przed kilkoma dniami obok podwórka sołtysa doszło do tragicznego zdarzenia, którego konsekwencje zaniepokoiły przechodniów. Swoimi obawami postanowili podzielić się poprzez nieoficjalną stronę mieszkańców gminy Łubianka.

Padłe zwierzę przed domem sołtysa

W niewyjaśnionych okolicznościach życie straciła tam sarna. Nie wiadomo, czy zwierzę leśne zostało potrącone przez nadjeżdżający samochód, czy też zmarło wskutek choroby lub ataku ze strony drapieżnika. Co niepokojące, przez kilka dni obok zwłok przechodzili ludzie, niektórzy z dziećmi.

Chociaż problem został zasygnalizowany i zgłoszony do Urzędu Gminy, nieprzyjemna sytuacja nie uległa zmianie. Jak zaznaczyła osoba zgłaszająca sprawę, jej ciało przez kilka dni leżało w pasie drogi gminnej.

Telefon do samego sołtysa także nie przyniósł zamierzonych rezultatów. Kontakt z przedstawicielem lokalnej społeczności był utrudniony.

Zdjęcie ilustracyjne: pies

Kilka kilometrów ciągnął psa za samochodem. Kiedy zainterweniowali mieszkańcy, było już za późno

CZYTAJ DALEJ

Martwe zwierzęta - kto ma się nimi zająć?

Członkowie Obywatelskiej Gminy Łubianka wyjaśniają, że zwłoki zwierzęcia zostały z miejsca usunięte dopiero w miniony wtorek, 27 kwietnia przed godziną 18.

Jak tłumaczą, pracownik urzędu gminy, odpowiedzialny za tego typu sprawy, zgłoszenie dostał w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Następnie zlecił zadanie bydgoskiej firmie Hetman, która ma podpisaną umowę z gminą na usuwanie nieżywych zwierząt i ich utylizację.

- Ze względu na późną porę zlecenia, firma wykonała to zadanie dzisiaj. Usunęła nie tylko truchło tej sarny, ale także, jak przekazała mi również interweniująca w tej sprawie radna Barbara Zalewska, szczątki dwóch innych nieżywych zwierząt na terenie naszej gminy - czytamy na Facebooku.


Przypominamy, że w przypadku gdy zwierzę zginęło w kolizji lub zostało uśmiercone przez odpowiednią osobę w pierwszej kolejności należy ustalić, kto jest zarządcą drogi. W następnej kolejności należy go niezwłocznie poinformować o tym fakcie.

Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Art. 5. ust 4. to na zarządcy drogi ciąży obowiązek utylizacji truchła.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >