Swiatzwierzat.pl
facebook/Schronisko dla psów "Wesoły Kundelek" - Fundacja

facebook/Schronisko dla psów "Wesoły Kundelek" - Fundacja

Skrzywdzony kundelek boi się nawet własnego cienia. Ktoś zrobił z niego żywą tarczę

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dotychczasowe życie bezdomnego kundelka o imieniu Mopik nie należało do bajkowych. 4-letni pies w ciągu swojego wciąż krótkiego życia doświadczył przemocy z ręki człowieka w najokrutniejszej formie. Gdyby nie pomoc ze strony wolontariuszy, być może nigdy nie stanąłby o własnych siłach.

Jak wynika z wpisu opublikowanego na stronie Schroniska dla psów "Wesoły Kundelek", piesek został odnaleziony w miejscowości Wesoła gm. Nozdrzec. Wskutek śmierci swojej opiekunki z dnia na dzień wylądował na ulicy.

Kundelek stał się ofiarą zwyrodnialca

- Mopik trafił do nas, ponieważ jego właścicielka zmarła. Był bardzo lękliwy. Zauważyliśmy też, że utyka - mówi Łukasz Podsobiński ze schroniska "Wesoły Kundelek" z Leska w rozmowie z "Nowiny24".

Obawy o zdrowie czworonoga skierowały wolontariuszy do kliniki weterynaryjnej, gdzie badanie RTG ujawniło szokującą prawdę. Pies miał zerwane wiązadło w prawej tylnej nodze. Zdjęcie rentgenowskie potwierdziło także, że złamana kość ramienna zrosła się pod nieprawidłowym kątem.

Okazało się, że to nie wszystko, co spotkało "osieroconego" kundelka. Wszystko wskazuje na to, że nieznany oprawca zwierząt obrał sobie go za cel. W ciele Mopika tkwiły aż 3 śruty.

Tymczasowi opiekunowie zwierzaka nie mają wątpliwości, że obrażenia, jakie poniósł, nie są dziełem przypadku, lecz rezultatem celowego działania. Dodają przy tym, że ustalenie tożsamości sprawcy jest trudnym zadaniem ze względu na brak świadków zdarzenia bądź niechęć do składaniu zeznań.

- Nie wiemy co kierowało osobą, która postanowiła sobie postrzelać do niewinnej istoty... Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jak można być tak bezdusznym - piszą przedstawiciele schroniska.

Ogłoszenie

Mężczyzna przeglądał oferty domów na sprzedaż. Przypadkiem znalazł zdjęcie własnego kota w cudzej sypialni

CZYTAJ DALEJ

Trwają poszukiwania domu dla Mopika

Na szczęście psiak został poddany leczeniu i powoli dochodzi do siebie. Mopik wychodzi już pomału na spacery, choć nadal uważa, by nie stanąć na chorą nogę. Można również zauważyć przemianę w jego zachowaniu. Zaczął cieszyć się na widok człowieka.

Pracownicy schroniska szukają dla niego odpowiedzialnych i cierpliwych opiekunów, którzy zaakceptują jego nieufną i lękliwą naturę. Trzymamy kciuki, by jak najszybciej znaleźli się doskonali kandydaci.

Przy okazji apelujemy, by zawsze reagować, kiedy jesteśmy świadkami cudzej krzywdy. Nie bądźmy obojętni na cierpienie słabszych. Tylko dzięki wspólnemu działaniu i zaangażowaniu jesteśmy w stanie oszczędzić bólu niewinnym zwierzętom.

Pamiętajmy, że zgłoszenie podejrzenia znęcania się nad zwierzętami można dokonać anonimowo. Organizacje prozwierzęce gwarantują anonimowość.

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >