Swiatzwierzat.pl
Shar pei

facebook/Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt

Shar pei cudem uratowany z rąk pseudowłaściciela. Jest w opłakanym stanie, wygląda jak sama skóra i kości

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Tego typu zdarzenia zawsze wzbudzają w nas gniew nie tylko ze względu na cierpienie niewinnych zwierząt, ale i na ciche przyzwolenie społeczeństwa na przemoc wobec słabszych stworzeń. Sytuacja, do której doszło w jednym z toruńskich mieszkań, jest nie do pomyślenia.

Tylko łut szczęścia uratował życie zaniedbanego shar pei'a

W sobotę, 10 kwietnia Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt otrzymało anonimowe zgłoszenie opatrzone zdjęciami ewidentnie głodzonego psa rasy shar pei. Zwierzę w niczym nie przypominało pięknego pupila z grupy molosów, który wyróżnia się na tle innych czworonogów swoją pofałdowaną skórą.

Zamiast zjawiskowego pupila inspektorzy zastali w pustym mieszkaniu chodzący szkielet. Wycieńczony pies wyglądał jakby ktoś na siłę naciągnął na niego zbyt małą skórę.

Bobik, bo podobno tak wabi się ów biedaczek, był skrajnie zaniedbany i głodzony przez swojego "pana". Pseudoopiekun kompletnie zignorował to, że zwierzę nie ma już nawet siły stawać na nogi o własnych siłach.

Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek-Majdan

Majdanowie pokazali urocze zdjęcie synka z pupilem. Ich wspólne zabawy zaniepokoiły internautów

CZYTAJ DALEJ

Nie wiadomo, czy pies przeżyje

Obrońcy praw zwierząt relacjonują we wpisie na mediach społecznościowych przebieg wstrząsającej interwencji. Jak wynika z zamieszczonego opisu, w chwili wejścia do mieszkania shar pei leżał w kałuży własnego moczu, nie poruszał się i nie reagował na pojawienie się obcych w domu. Czekał, aż ta męczarnia dobiegnie końca.

Zwierzę zostało owinięte w koc i przewiezione do Przychodni Weterynaryjnej Kościuszki w Toruniu. Lekarze niestety nie są dobrej myśli – shar pei ma niedoczynność tarczycy, powiększone serce i kilka innych schorzeń.

- Rokowania Bobika są bardzo złe, na chwilę obecną trudno powiedzieć czy na ratunek nie jest za późno - martwią się toruńscy aktywiści.

To jednak nie koniec walki o sprawiedliwość dla pokrzywdzonego zwierzęcia. Internauci domagają się, by pseudowłaściciel Bobika odpowiedział za swoje czyny, dlatego inspektorzy z Torunia obiecują nie odpuścić, dopóki sprawcy nie zostanie wymierzona surowa kara.

- Na miejscu nie zastaliśmy właściciela, co nie znaczy że pozostanie on bezkarny. Obecnie gromadzimy dokumentację i przygotowujemy się do rozpoczęcia jak najszybszego postępowania karnego – relacjonują członkowie towarzystwa na rzecz ochrony praw zwierząt.

AKTUALIZACJA: Niestety, na profilu Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt pojawiła się smutna informacja. Cierpienie Bobika się skończyło, ratunek przyszedł jednak za późno.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >