Swiatzwierzat.pl

youtube/The Nation Thailand

youtube/The Nation Thailand

Piękny gest kierowcy. Zatrzymał ruch, aby pomóc zagubionemu psu

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Zagubiony i głodny pies był uwięziony na ruchliwej autostradzie w stolicy Tajlandii. Wyraźnie zdezorientowane zwierzę szło poboczem, jednak najwyraźniej bardzo zależało mu na tym, aby przedostać się na drugą stronę ulicy. Gdzie podział się jego właściciel?

Zlękniony psiak biegał pomiędzy autami

Kierowcy z przerażeniem, czy też zniecierpliwieniem obserwowali, jak podszyty strachem czworonóg porusza się po autostradzie w 37-stopniowym gorącu. Zwierzak wydawał się już skrajnie zmęczony pogonią, dlatego bez uprzedzenia wybiegał wprost przed maski rozpędzonych samochodów.

Mimo, że w każdej chwili mogło dojść do groźnego wypadku drogowego, przez dłuższy czas nikt nie kwapił się do udzielenia mu pomocy. Na szczęście ratunek nadszedł w samą porę.

Koty schowane w ściance busa

Próbował przemycić rasowe kocięta przez polską granicę. Ukrył je w ściance busa

CZYTAJ DALEJ

Na horyzoncie pojawił się wybawca

Było o krok od tragedii, gdyby nie kierowca autobusu - Tuen Prathumthong. Młody mężczyzna otrzymał polecenie przez radio, aby zwolnił, gdy na ulicy zauważono szwędającego się psa.

Kierowca nie wahał się ani chwili, aby pomóc psu. Poczuł, że musi jak najszybciej coś zrobić i właśnie wtedy zatrzymał pojazd na samym środku autostrady.

- Spytałem pasażerów, czy nie mieliby nic przeciwko temu, gdybyśmy zatrzymali się po psa, ponieważ był w niebezpieczeństwie. Zatrzymałem autobus, a ja zawołałem psa, żeby wszedł na pokład - powiedział Tuen Prathumthong w rozmowie z "Metro".

Psiak z ulgą wskoczył do środka i ułożył się na jednym z miejsc. Nie chciał być dotykany i stronił od kontaktów z pasażerami, dlatego po przeprowadzonej akcji ratunkowej został zabrany do zajezdni autobusowej. Na miejscu zapewniono mu wodę, jedzenie oraz posłanie, na którym mógł w końcu zażyć upragnionej drzemki.

Jak później wyszło na jaw, biedny Cookie zaginął przed trzema dniami. Psinka uciekła z placu budowy i szukając drogi powrotnej do domu, pojawiła się na autostradzie w Bangkoku w godzinach szczytu. Ostatecznie udało się odnaleźć jej właściciela, a cała historia zakończyła się szczęśliwie.

Wzorowa reakcja kierowcy autobusu oraz późniejsza hospitalizacja Cookiego została nakręcona, a nagranie pojawiło się w serwisie Youtube. Wideo w pierwszych tygodniach od publikacji zdobyło mnóstwo wyświetleń.

W komentarzach internauci chwalą życzliwość mężczyzny i mają nadzieję, że po nagłośnieniu tej sprawy, więcej kierowców wykaże się podobną postawą względem zwierząt w potrzebie. Pamiętajcie, aby zawsze udzielać pomocy naszym braciom mniejszym i nie pozostać obojętni na ich krzywdę.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >