Swiatzwierzat.pl
Koń

unsplash/Helena Lopes

Sennik: konie. Jak interpretować sen o koniach?

30 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wśród najczęściej pojawiających się w snach zwierząt wymieniane są konie. Te piękne, majestatyczne i rozumne stworzenia kojarzą się ze spokojem i odpoczynkiem, co wcale nie oznacza, że są zwiastunem szczęścia. Co oznacza pojawienie się konia w naszym śnie? Odpowiedzi jest co najmniej kilka.

Niektórzy zawsze pamiętają sny ze szczegółami, inni kojarzą niewiele. Zdarzają się i tacy, co mają poczucie, że w zasadzie nic im się nie śni. Pamięć marzeń sennych minionej nocy nie tylko przekłada się na odczuwanie uczucie satysfakcji z przypomnienia sobie fascynujących obrazów pojawiających się w naszej podświadomości. Pozwala także precyzyjniej zinterpretować symbolikę senną oraz poznać znaczenie snów, często powiązanych z sytuacją życiową śniącego.

Co oznacza sen o koniach?

Co chcą nam przekazać konie, gdy nawiedzają nas podczas snu? Te zwierzęta mogą występować w różnych sytuacjach podobnie jak w realnym świecie. Wizja przedstawiająca wierzchowce skrywa bowiem w sobie wiele tajemnic i niejednokrotnie może okazać się prorocza. Nic więc dziwnego, że ich obecność w snach ma ogromne znaczenie.

Konie od wieków pełniły istotną rolę w mitach i ludowych wierzeniach, symbolizując wolność, siłę, piękno i dziką naturę. Według sennika konie pojawiające się we śnie mogą mieć i pozytywne i negatywne znaczenie w zależności od kontekstu, na tle którego rozgrywa się akcja snu. W zależności od tego, w jakich okolicznościach śnią się konie, sen może być rozumiany inaczej, dlatego należy przypomnieć sobie wszystkie detale.

Pies czeka przy dole

Szczeniak rozpaczliwie wyje obok głębokiej dziury. Nie przestaje, dopóki ktoś nie zajrzy do środka

CZYTAJ DALEJ

Jeśli śnią nam się konie w galopie, to zwiastun powodzenia i harmonii we wszystkich obszarach życia. Symbolizuje we śnie, że sytuacja życiowa śniącego jest na dobrej drodze. To podświadome dążenie do realizacji własnych marzeń, które wkrótce uda się osiągnąć bez zwłoki. Konie biegające luzem oznaczają, że ciągle dążysz do większej niezależności.

Widok tego porywczego zwierzęcia podczas ataku można natomiast zinterpretować jako pewne komplikacje w sferze uczuciowej. Nierzadko ma związek z nieposkromionym temperamentem i silnym pożądaniem, prowadzącymi do ulegania żądzom i pokusom.

Sen związany z jazdą na koniu interpretowany jest najczęściej jako symbol dobrobytu i sukcesu. Podczas przejażdżki na grzbiecie konia tworzymy jedność i doskonale się rozumiemy, dlatego może być to podświadome wyrażenie skrywanej tęsknotę za bliską nam osobą. Jeśli zaś jazda na koniu jest pozbawiona kontroli nad wydarzeniami, to taka wizja stanowi ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem i pułapkami, które czyhają na nas po przebudzeniu.

Nie bez znaczenia jest umaszczenie konia, który pojawi się w naszym śnie. Czarny koń to niestety złe proroctwo i zazwyczaj oznacza coś negatywnego. Wierzchowiec o ciemnym umaszczeniu w najgorszym wypadku może być odczytywany jako zwiastun śmierci oraz innych traumatycznych wydarzeń, choć najczęściej świadczy o licznych nadchodzących problemach, jak np. obecność fałszywych przyjaciół.

Nie trzeba natomiast obawiać się snów o białych koniach, które stanowią symbol bogactwa i dobrobytu. Zwierzę pojawiające się w naszej podświadomości ma wyjątkowo pozytywne znaczenie i ma symbolizować dążenie do doskonałości w sferze duchowej. Możesz się spodziewać, że Twoje życie wkrótce wkroczy na kolejny etap.

Równie pozytywnie przedstawia się wizja o brązowym koniu. Według sennika, to zapowiedź nowej miłości, która wkrótce może pojawić się horyzoncie. Już niedługo możesz spotkać osobę, z którą połączy Cię bliska relacja.

Martwy koń we śnie nie jest pozytywnym symbolem i pełni rolę ostrzeżenia przed nadchodzącymi zmianami w życiu śniącego. Widok nieżywego zwierzęcia wskazuje na pewne wysiłki, które nie dają rezultatu. Jego pojawienie może sugerować, że ktoś, kto był dla Ciebie oparciem, dawał Ci siłę i napędzał do działania, wkrótce Cię opuści.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: elle.pl, moj-sen.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >