Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Sen o nieżyjącym psie. Mało kto zdaje sobie sprawę, co oznacza, kiedy śni nam się martwy pupil
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 19.09.2023 11:24

Sen o nieżyjącym psie. Mało kto zdaje sobie sprawę, co oznacza, kiedy śni nam się martwy pupil

Sennik: Martwy pies
Sennik: Martwy pies, źródło: pexels.com @Meruyert Gonullu

Nocne koszmary to coś, co spędza sen z powiek wielu ludziom. Do nieprzyjemnych doświadczeń z pewnością można zaliczyć sen o martwym psie. Śni Ci się czworonożny przyjaciel, który odszedł z tego świata? Ta senna wizja może mieć kilka znaczeń. Co więcej, warto wiedzieć, że śmierć pupila pojawiająca się w snach nie zawsze zwiastuje nadejście złych wydarzeń. Zdarza się, że jest to nietypowa forma “drogowskazu”, której nie powinieneś ignorować.

Pies we śnie. Skąd się biorą złe sny o zwierzętach?

Dla wielu ludzi psy są ważną częścią rodziny. Dlatego sny, w których pupilowi dzieje się coś złego budą mnóstwo trudnych emocji, z którymi często ciężko sobie poradzić. Śmierć czworonoga jest przerażającym scenariuszem, nawet jeżeli to tylko wytwór naszego uśpionego umysłu.

Warto wiedzieć, skąd biorą się sny o martwym psie. Dzięki temu można podjąć działania, dzięki którym tego typu nieprzyjemne sytuacje przestaną się przydarzać. 

 • Przeżywasz żałobę - być może niedawno przyszło Ci się zmierzyć ze śmiercią kogoś bliskiego Twojemu sercu. Nie musi chodzić o psa, który Ci się śni. Watro pamiętać o tym, że wizje tworzone przez mózg w czasie snu mogą mieć charakter symboliczny. Sen o martwym psie może być związany ze śmiercią członka rodziny, przyjaciela lub z utratą ważnej dla Ciebie relacji, która nie ma nic wspólnego ze śmiercią.
 • Nie potrafisz poradzić sobie z traumą - być może sen o martwym psie pojawia się w Twoim umyśle, ponieważ podświadomie walczysz z problemami, które nie mają związku ani ze śmiercią, ani z pupilem. Kwestie, które są dla Ciebie traumatyczne i jednocześnie nigdy nie zostały przepracowane, mogą wracać jak bumerang w postaci koszmarów sennych. Dlatego w razie regularnie pojawiających się dręczących koszmarów warto zastanowić się, czy od dawna nie wypierasz rudnych emocji związanych z wydarzeniami, które mogły mieć miejsce dawno temu.
 • Masz wyrzuty sumienia - psy kojarzą się z wiernością, przyjaźnią i poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego ci, którzy borykają się z wyrzutami sumienia mogą być dręczeni koszmarami o martwych psach. 
pexels-marcos-baistrocchi-1843695.jpg
Sennik pies – co oznacza pies w Twoich snach? Źródło: pexels.com @Marcos Baistrocchi
Kot wypada z okna i rozpływa się w powietrzu. Po 6 latach opiekun odkrywa, co naprawdę się wydarzyło

Sennik pies – co przepowiada sen o nieżyjącym psie?

Koszmary o martwym psie zwiastują trudne lub co najmniej nieprzyjemne wydarzenia. Nie należy jednak interpretować tego typu snów jako zwiastunów nieuniknionej tragedii. Wręcz przeciwnie, nieżyjący pupil pojawiający się w snach może być przestrogą, która sprowokuje do refleksji i pomoże przygotować się do trudniejszego czasu w życiu. Jednak aby to się wydarzyło, trzeba poświęcić czas na zastanowienie się nad swoimi emocjami, relacjami i postępowaniem, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Tego typu koszmary mogą zwiastować następujące scenariusze:

 • Ktoś komu ufasz, zawiedzie Cię;
 • Zrobisz coś, przez co będą dręczyć Cię wyrzuty sumienia;
 • Dążysz po trupach do celu. Zranisz przez to ważne dla Ciebie osoby;
 • Będziesz potrzebować pomocy w poradzeniu sobie z żałobą lub traumą;
 • Stracisz coś, co jest dla Ciebie bardzo cenne (mogą to być relacje lub rzeczy materialne).
pexels-anna-nekrashevich-6604845.jpg
Co oznaczają sny o zmarłych pupilach? Źródło: pexels.com @Anna Nekrashevich

Co znaczy sen o zabiciu psa?

Sen o nieżyjącym psie powinien skłonić do refleksji, dzięki którym można przygotować się do trudnych wydarzeń. Jeżeli dręczą Cię tego typu koszmary, z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz w niedalekiej przyszłości borykać się z jednym z następujących scenariuszy:

 • Musisz zachować czujność w relacjach - być może ktoś, komu ufasz nie jest lojalny wobec Ciebie. Sen o martwym psie może być w takiej sytuacji formą przestrogi. Być może podświadomie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie komuś nie warto ufać ale jednocześnie nie dopuszczasz tej myśli do swojej świadomości. Zweryfikuj zarówno relacje prywatne, jak i zawodowe. 
 • Musisz przepracować coś, co Cię dręczy - żałoba lub trauma to coś, z czym niektórzy nie potrafią sobie poradzić przez wiele lat. Niestety, ignorowanie trudnych emocji związanych z tego typu wydarzeniami może tylko pozornie rozwiązywać problem. Na dłuższą metę jest to podejście, które okazuje się być destrukcyjne dla psychiki. Sen o martwym psie może Ci o tym przypomnieć. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie poradzić sobie z czymś, co spotkało Cię w przeszłości to warto zastanowić się nad profesjonalnym wsparciem psychologicznym. To decyzja, która może w znaczącym stopniu poprawić komfort Twojego życia. 
 • Dążysz po trupach do celu. Będą Cię dręczyć wyrzuty sumienia - nieżyjący pies pojawiający się w snach może być symbolem wyrzutów sumienia, które wkrótce Cię dopadną. Być może właśnie robisz coś, co nie jest w porządku w stosunku o osób, które Ci ufają. Zastanów się czy aby na pewno cel uświęca środki. Sny o martwych psach mogą być symbolem nieuświadomionych jeszcze wyrzutów sumienia, związanych z działaniami, które celowo podejmujesz lub zamierzasz podjąć. 
pexels-ivan-oboleninov-935777.jpg
Zabijanie we śnie ma szczególne znaczenie. Źródło: pexels.com @Ivan Oboleninov

Źródło: moj-sen.biz, psyche.expert