Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wstrząsające odkrycie, na jaw wyszły porażające informacje z polskiego schroniska. „Psy umierają w cierpieniach”
Kinga Majewska
Kinga Majewska 20.06.2020 21:12

Wstrząsające odkrycie, na jaw wyszły porażające informacje z polskiego schroniska. „Psy umierają w cierpieniach”

schronisko
Fot. facebook.com/otoz.animals

Schronisko w Radysach na Mazurach dopuściło się strasznych czynów. Z jego terenów wywieziono cztery tony martwych psów, natomiast żywe są w stanie agonalnym. Jak podaje Radio Zet, właściciel placówki został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wolontariusze już od kilku dni biorą udział w akcji ratunkowej zwierząt.

Schronisko z Mazur nazywane jest mordownią. Na stronie zbiórki na rzecz psów uratowanych z placówki czytamy, że tylko w kilku pierwszych miesiącach 2020 roku z ośrodka wyjechało prawie 4 tony martwych psów. Wolontariusze błagają o pomoc.

Schronisko dopuściło do śmierci setek zwierząt

Stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt prowadzi zbiórkę na rzecz psów uratowanych podczas interwencji. Ludzi bardzo poruszyła historia biednych zwierząt, którym schronisko zgotowało prawdziwy horror. Od soboty do godz. 17 zebrano już ponad milion złotych.

– Trzeba koniecznie zniszczyć Radysy. Błagamy o pomoc. Psy umierają jak muchy, w strasznych cierpieniach. Pracownicy utrudniają adopcje, kłamią, oszukują, to jest dramat – napisała jedna z zatroskanych osób do Stowarzyszenia, dzięki której ruszyła akcja ratunkowa.

  1. Czy zgadzasz się, że sprzedaż zwierząt w sklepach zoologicznych powinna zostać zakazana?
  2. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją
  3. Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania

Sprawą zajęła się prokuratura

Schronisko z Mazur jest obecnie w centrum akcji ratunkowej, w której bierze udział ponad 40 policjantów, kilkudziesięciu inspektorów oraz wolontariuszy, którzy działają na rzecz fundacji zajmujących się ochroną zwierząt.

W placówce pojawiło się także czterech prokuratorów oraz biegły z zakresu weterynarii. 70 wymagających leczenia psów zostało odebranych i przekazanych m.in. do lecznic weterynaryjnych, niektóre z nich były w stanie agonalnym.

– Zebrany dotychczas materiał dowodowy w tej sprawie w ocenie sądu wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany dopuścił się popełnienia zarzucanych mu czynów – poinformował w sobotę rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

To niewyobrażalne, że człowiek mógł się dopuścić tak straszliwych czynów. Mamy nadzieję, że wszystkie uratowane psy trafią do kochających rodzin.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

schronisko

Schronisko dopuściło się straszliwych zaniedbań wobec zwierząt.

schronisko

Z placówki wywieziono tony martwych psów.

Akcja ratunkowa trwa już kilka dni.

ZOBACZ TEŻ:

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl