Swiatzwierzat.pl
Przytulisko bezdomnych zwierząt w Zaborze

facebook/Przytulisko bezdomnych zwierząt w Zaborze

PILNE: Bezczelni złodzieje włamali się nocą do schroniska dla zwierząt. Zabrali dosłownie wszystko

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wolontariusze udzielający się w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zaborze poinformowali w mediach społecznościowych o bulwersującej kradzieży, jakiej nieznani sprawcy dopuścili się na terenie ośrodka pod osłoną nocy. Złodzieje włamali się do magazynu i

Kradzież, która wstrząsnęła wolontariuszami z województwa lubelskiego, miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 stycznia). Rano, gdy zbliżała się pora karmienia psów i kotów, jeden z opiekunów zwierząt dostrzegł na świeżym śniegu ślady opon i butów. Szybko zorientował się, że prowadziły prosto do magazynu, w którym magazynowano zapas karmy dla podopiecznych.

Złodzieje ukradli ze schroniska karmę przeznaczoną dla zwierząt

Wpis dotyczący kradzieży pojawił się we wtorkowe południe. Wolontariusze nie potrafili kryć rozżalenia i oburzenia. Tak bezpardonowe przywłaszczenie darów przeznaczonych dla potrzebujących zwierzaków nigdy wcześniej nie miało tam miejsca.

- Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj w nocy ktoś włamał się do magazynu w naszym Przytulisku i ukradł zapas karmy przeznaczonej dla psów i kotów. Żadnej kradzieży nie można usprawiedliwić, ale zabranie jedzenia potrzebującym zwierzętom, którymi opiekują się wolontariusze, jest tym bardziej nie do wybaczenia. Takie sytuacje smucą nas i odbierają motywację do dalszej pracy wolontariackiej. Chcemy bowiem doświadczać wsparcia ze strony mieszkańców, a nie takich karygodnych incydentów - wyznają zasmuceni obrońcy zwierząt.

W wyniku włamania z magazynu zniknął cały pokarm. Niewyobrażalne, jak ktoś mógł posunąć się do tak okrutnego czynu, mając świadomość, że pozbawia bezpańskich zwierząt jedynego źródła pożywienia.

- Zniknęło dosłownie wszystko – czytamy słowa Joanny Liddane na stronie Gazety Lubuskiej. Kobieta społecznie zajmuje się przytuliskiem. – To były zapasy dla naszych psów i kotów. Chcieliśmy się też nimi podzielić z osobami, które mają zwierzęta, ale ich sytuacja materialne nie jest najlepsza.

Złodzieje w ukrytej kamerze

Wygląda na to, że bezczelni złodzieje podczas planowania skoku na schronisko dla zwierząt najwidoczniej zapomnieli o jednym, ale bardzo ważnym szczególe. Pomimo tego, że włamali się na teren przytuliska w środku nocy, zapomnieli, że kamery monitoringu pozostają włączone przez całą dobę. Wolontariusze są w posiadaniu nagrania, które może pomóc im schwytać sprawców. 

- Przejrzeliśmy materiał z kamer. Widać na mim m.in. jak sprawcy przeszukują pojemnik ze złomem, a potem udają się w kierunku magazynu – powiedział Robert Sidoruk, wójt gminy Zabór w rozmowie z Gazetą Lubuską. – Liczymy, na to, że złodzieje oddadzą karmę. Jeżeli nie, opublikujemy nagranie - zapowiada.

- Kamery zarejestrowały złodziei. Jak będzie odczyt, napiszemy więcej - zapowiadają również wolontariusze ze schroniska w Zaborze.

Jeśli chcesz poprawić sytuację zwierząt z Przytuliska w Zaborze, możesz pomóc, wpłacając darowiznę na numer konta: 74 1020 5402 0000 0102 0027 6584 z dopiskiem "darowizna Przytulisko". Tylko wspólnymi siłami jesteśmy w stanie odmienić los poszkodowanych podopiecznych. 

Zobacz zdjęcie:

Źródło: gazetalubuska.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >