Pitbull w schronisku
Źródło: youtube/ SICSA Pet Adoption and Wellness Center

Piesek mieszkający w schronisku co noc ścielił swoje posłanie. Wolontariuszom zabiło mocniej serce, gdy zrozumieli, dlaczego tak robił

3 Listopada 2020

Wolontariusze pracujący w schronisku dostrzegli, że jeden z czworonożnych mieszkańców każdej nocy ścieli sobie posłanko. Postanowili dowiedzieć się, dlaczego zawsze powtarza ten nietypowy rytuał. Gdy poznali prawdę, wiedzieli, że muszą mu za wszelką cenę pomóc.

Wolontariusze pracujący w SICSA Pet Adoption and Wellness Center w Dayton w stanie Ohio stali się świadkami niewyobrażalnego zachowania jednego ze swoich podopiecznych. Bezpański pitbull o imieniu Rush opracował idealną taktykę, aby zwrócić na siebie uwagę ludzi.

Doda zdradziła kryteria, jakimi kieruje się w miłości. Wszyscy powinni stosować tę zasadęDoda zdradziła kryteria, jakimi kieruje się w miłości. Wszyscy powinni stosować tę zasadęCzytaj dalej

Wolontariusze przyłapali pitbulla na niezwykłej czynności

Pracownicy amerykańskiego schroniska w stanie Ohio dbają o to, aby każdy z psów, który mieszka w ośrodku miał zapewnioną najbardziej profesjonalną pomoc i troskę. Doskonale zdają sobie sprawę, że niektórzy z czworonożnych podopiecznych nie mają dużych szans na znalezienie domu.

Wszystko za sprawą krzywdzącego stereotypu, jakoby niektóre rasy miały wrodzone predyspozycje do bycia agresywnym. Psy rasy pitbull są jednymi z najczęściej porzucanych zwierząt, które trafiają do schronisk na długie miesiące, a nawet lata. Dla większości z nich procesy adopcyjne nigdy nie kończą się sukcesem.

Osoby zainteresowane przygarnięciem pupila prawdopodobnie boją się, że zła reputacja pitbulli okaże się prawdziwa, dlatego nawet nie biorą pod uwagę możliwości, aby psiak tej rasy postawił łapkę w ich domu.

Bezpański pitbull o imieniu Rush jest przykładem na to, że osądzające stereotypy nie zawsze mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Łagodny czworonóg o brązowym futerku nigdy nie sprawiał problemów wychowawczych. W opinii pracowników schroniska jest idealnym kandydatem na pupila.

Samotny zwierzak tak bardzo pragnął, aby w końcu ktoś mu dał szansę, że postanowił wziąć sprawy we własne łapki. Za pomocą pyszczka zaczął każdego dnia ścielić swoje posłanko, dając do zrozumienia wolontariuszom, że jest gotowy na to, aby w każdej chwili się spakować i trafić do nowego miejsca. Co zaskakujące, kontynuował swoją rutynę przez blisko 30 dni!

DZISIAJ GRZEJE:1. Anna Lewandowska planuję adopcję psa? "Totalnie skradł moje serce, zakochałam się na maksa"
2. Apolonia z "Rolnik szuka żony" się wygadała. Powiedziała, co stało się z Ewą po programie
3. 3-latka podeszła do lwa, wtedy zwierzę zrobiło niezwykłą rzecz. Ale prawda jest smutniejsza, niż myślisz

Misja zakończyła się sukcesem

Swoim rozczulającym zachowaniem piesek dosłownie oszołomił wszystkich pracowników schroniska. Personel placówki postanowił sfilmować podopiecznego i wrzucić nagranie do sieci, aby zwiększyć jego szansę na adopcję. Pomysł okazał się wyjątkowo trafiony.

Wkrótce telefony w sprawie Rusha nie przestawały dzwonić. Wszyscy miłośnicy zwierzaków, którzy obejrzeli zabawne wideo z jego udziałem, byli pod wielkim wrażeniem jego schludności.

W końcu znaleziono idealnych kandydatów na nowych właścicieli pitbulla. Rodzina, która zgłosiła się do schroniska, opowiedziała pracownikom o tym, że na początku roku stracili poprzedniego pupila i marzą o zapełnieniu pustki, jaką po sobie pozostawił. Kiedy usłyszeli o historii Rusha, byli przekonani, że to właśnie on powinien zostać ich nowym przyjacielem.

Bezpański pitbullek w końcu doczekał się szczęśliwego zakończenia. Dzisiaj mieszka pod własnym dachem razem z kochającą rodziną. Ciekawe, czy cały czas ścieli swoje posłanko?

Przykrym faktem jest to, że schroniska na terenie zarówno Polski, jak i reszty świata są w większości przypadków przepełnione. Brakuje miejsca dla nowych podopiecznych, a Ci dotychczasowi muszą niejednokrotnie mieszkać w warunkach, które ograniczają ich komfort. Tak wiele zwierząt wciąż czeka na to, aż na ich drodze pojawi się człowiek, który pokocha je całym sercem.

ZOBACZ WIDEO:

Dlaczego pies chodzi za właścicielem? Powody inne niż myśliszDlaczego pies chodzi za właścicielem? Powody inne niż myśliszCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W nocy rząd podjął decyzję. Przedłużono najbardziej uciążliwy zakaz dla Polaków
  2. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  3. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny
  4. Chciała adoptować psa, kiedy zobaczyła kota w klatce. Kobieta podjęła zaskakującą decyzję
  5. Ktoś wyrzucił 8 szczeniaków do kosza na śmieci. Niestey, nie wszystkie przeżyły
  6. W łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcji
  7. Pomagają przy kaszlu, łagodzą bóle płuc i wzmacniają układ krwionośny. Wprowadź buraki do diety, a po 7 dniach jedzenia zobaczysz oszałamiającą różnicę

Źródło: naszefutrzaki.eu

Następny artykuł