Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Łabędź

Łabędź

łabędź z młodymi
04.06.2024 10:28 Niezwykłe zachowanie łabędzi. Zaopiekowały się innym gatunkiem

Niezwykłego odkrycia dokonano w Kiszkowie, miejscowości na północnym wschodzie od Poznania. Para łabędzi postanowiła “zaadoptować” młode innego gatunku, a konkretnie gęgawy. Choć pisklęta różnią się wyglądem od swoich przybranych rodziców, wszystko wskazuje na to, że tworzą zgraną rodzinę. Takiego fenomenu jeszcze nie widziano.

łabędź
26.04.2024 13:34 Para łabędzi spotyka się po przymusowej separacji. Ich reakcja, gdy siebie widzą, odbiera mowę

Łabędzie uchodzą za zwierzęta, które łączą się ze sobą w pary na całe życie. Są niewątpliwym symbolem zakochanych, a ich wizerunek niejednokrotnie pojawia się na ślubnych zaproszeniach bądź dekoracjach. Nic w tym dziwnego, a dowodów nie trzeba szukać daleko. Ta para łabędzi spotyka się po przymusowej separacji. Ich reakcja, gdy siebie widzą, odbiera mowę.

uratowany łabędź
11.02.2024 09:31 Łabędź nie odleciał z zamarzniętego jeziora. Źródło nieszczęść krył pod skrzydłami

Samotny łabędź nie miał szans na przeżycie. Porzucony przez stado ptak został zauważony przez pracowników Zarządu Ochrony Środowiska w ostatniej chwili. Nie uciekał, nawet gdy wybawcy podeszli naprawdę blisko. Trudna akcja na zamarzniętym jeziorze ujawniła, dlaczego ptak nie poderwał się do lotu. 

Dokarmianie Łabędzi
06.02.2024 15:52 Karmisz ptaki chlebem? To przestań. Przykładasz rękę do cierpienia zwierząt

Dokarmianie kaczek oraz łabędzi to aktywność, którą uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci, aczkolwiek spora liczba osób robi to w sposób, który jest dla ptaków szkodliwy, a czasem i zabójczy. Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane i przekonało się o tym wiele skrzydlatych stworzeń po spożyciu produktów, które nie są dla nich ani zdrowe, ani smaczne. Dlatego warto wiedzieć, kiedy i czym karmić ptaki wodne. Rozmawiamy na ten temat z lekarką weterynarii Klaudią Chrząszcz, znanej szerszemu gronu jako Weterynarz w spódnicy.

Łabędź zaatakował psa
17.10.2023 09:55 Łabędź pokazał, kto jest królem parku. Internauci nie mogą wybaczyć opiekunce psa jednej rzeczy

Spuszczony ze smyczy pies stanowi potencjalne zagrożenie dla dzikiego ptactwa, ale czy czasem role mogą się odwrócić? W jednym z parków udokumentowano nietypowe spotkanie czworonoga z imponujących rozmiarów łabędziem. Właścicielka psa żyła w błogiej nieświadomości tego, jaka scena zaraz rozegra się przed oczami spacerowiczów. Niestety zachowanie kobiety pozostawia wiele do życzenia.

Łabędź
24.11.2019 20:32 Wściekły łabędź zaatakował płynącego psa. Przestraszony czworonóg ledwo dopłynął do brzegu

Łabędź zaatakował bezbronnego pieska pływającego po jeziorze. Przestraszony czworonóg z trudem wydostał się na brzeg. Kiedy nagranie dokumentujące zajście trafiło do sieci, Internauci nie potrafili ukryć przerażenia. Zachowanie czarnego ptaka o mały włos nie pozbawiło życia czworonoga. Biedak ledwo dopłynął do brzegu. Golden retriever od jakiegoś czasu stał się jedną z najpopularniejszych psich ras. Swój sukces zawdzięcza nadzwyczajnej inteligencji, wyjątkowej energii oraz zrównoważonemu usposobieniu. Długie godziny spędzone w wodzie są dla nego czystą przyjemnością. Jednak tym razem pływanie w jeziorze mogło zakończyć się prawdziwą tragedią.

łabędź
18.11.2019 14:57 Łabędź za nic nie chciał zejść z ruchliwej ulicy. Do akcji musiała wkroczyć policja

Łabędź wtargnął na jezdnię i za nic nie chciał zejść z ruchliwej ulicy. Ptak utrudniał przejazd wielu samochodom, co stwarzało realne zagrożenie. Do akcji musiała wkroczyć policja, ale zatrzymanie niesfornego uczestnika ruchu drogowego wcale nie było łatwym zadaniem. Do sieci trafiło nagranie, na którym łabędź krąży po ulicy i ku uciesze filmujących za nic ma nawet… ostrzeżenia policji. Ptak beztrosko przechadzał się, zmieniając pasy, ignorując radiowóz na sygnałach i funkcjonariuszy. Jego zachowanie bawi internautów do łez.

łabędź
19.10.2019 17:06 Łabędź czyści jezioro z plastikowych śmieci. Poruszające wideo ściska za gardło

Łabędź postanowił wyczyścić jezioro z plastikowych śmieci. W momencie, gdy bezbronny zwierzak dokłada wszelkich starań, by uratować naszą wspólną planetę, człowiek stoi i nagrywa jego poczynania. Widok ten dosłownie łamie serce na pół, a łzy same napływają do oczu. Kiedy w sieci pojawił się filmik dokumentujący działania bezbronnego łabędzia, Internauci nie zamierzali kryć swojego oburzenia. Niemalże natychmiast posypała się lawina negatywnych komentarzy dotyczących moralności człowieka, który zdecydował się na nagranie wideo, a także kwestii dbania o środowisko naturalne.