Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage

instagram/raven_and_woodhouse

Rozkazali psu wybrać sobie przyjaciela ze schroniska. To, co się stało, było nie do przewidzenia

31 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Właściciele psa o imieniu Raven zabrali go do schroniska, aby mógł wybrać sobie przyjaciela, który dołączy do ich rodziny. Decyzja zwierzaka zaskoczyła wszystkich - nie tylko jego opiekunów, ale także pracowników przytułku. Wybór padł na przedstawiciela innego gatunku.

Decyzji psa, który przybył do schroniska z opiekunami, nie dało się przewidzieć. Zamiast ekscytować się innymi psami, przejawiał zainteresowanie zupełnie innym stworzeniem. Wybór bratniej duszy udowodnił, że w prawdziwej przyjaźni nie ma ograniczeń oraz, że nie warto kierować się powielanymi stereotypami. Poznajcie historię Raven i Woodhouse.

Pies wybrał sobie przyjaciela ze schroniska

Czworonóg o imieniu Raven to przedstawiciel tamaskan, czyli dość nowej rasy wywodzącej się z Finlandii. Należące do niej psy są podobne do wilka i bardzo pierwotne w ogólnym wyrazie. Groźny wygląd maskuje jednak niezwykle przyjazny charakter.

Raven znajduje się pod opieką Christiny i Vincenta z Teksasu, którzy oprócz niego zapragnęli kolejnego zwierzaka w domu. W związku z tym, we trójkę wybrali się do schroniska, aby wspólnie wybrać nowego członka rodziny. Głównie zależało im na tym, aby to Raven mógł zdecydować, kogo zabiorą ze sobą.

Pies bacznie przyglądał się wszystkim zwierzakom, które pracownicy schroniska pokazywali jego opiekunom, aczkolwiek jeden wyraźnie urzekł go od pierwszego wejrzenia. Okazuje się, że był to mały kociak. Zwierzę skradło serce nie tylko psu, ale także jego właścicielom. Wkrótce później cała czwórka była w drodze do domu.

Między psem a kotem od razu zrodziła się nić porozumienia. Od samego początku byli niemal nierozłączni i wszystko chcieli robić razem, ale wspólna drzemka jest ich ulubionym zajęciem. Przyjaźń między czworonogami trwa już od kilku lat, a właściciele dokumentują ją na zdjęciach, które publikują w sieci. Grono fanów Ravena i Woodhouse'a liczy już prawie 100 tysięcy obserwatorów na Instagramie!

Co ciekawe, do rodziny niedawno dołączyli kolejni członkowie – dwoje dzieci Christiny i Vincenta. Wszyscy razem tworzą kochającą się rodzinę.

Wlaścicielka psa

Kobieta trafiła do szpitala na 3 dni. Podczas drzemki z psem stało się coś nieoczekiwanego

CZYTAJ DALEJ

Czy przyjaźń między psem a kotem jest możliwa?

Powiedzenie jak pies z kotem ma raczej negatywny wydźwięk, gdyż mówi się tak o osobach, które nie do końca darzą się sympatią. W rzeczywistości stosunki między psem a kotem wyglądają zupełnie inaczej, jednak na proces zacieśnienia międzygatunkowych więzi wpływa wiele czynników. Przyjazną atmosferę między zwierzakami najłatwiej wprowadzić, kiedy oboje są jeszcze maluchami. Szczeniak i kociak są nastawieni neutralnie wobec siebie i nie mają złych doświadczeń z innymi osobnikami.

O wypracowanie wspólnej sympatii równie łatwo, gdy choć jedno z nich jest młode. Natomiast jeśli i pies, i kot są już dorośli, wiele zależy od podejścia opiekunów, odpowiedniej socjalizacji, a przede wszystkim ogromnych pokładów cierpliwości i zrozumienia zwierzęcych potrzeb. Najważniejsza zasada podczas zapoznawania ze sobą psa i kota to nie robić niczego na siłę i wbrew ich woli. Warto pamiętać, że to dla nich nowa sytuacja i potrzebują czasu, aby się z nią oswoić.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: purina.pl; instagram/raven_and_woodhouse

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >