Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-10T143626.400

suffolkcountyny.gov

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

10 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Tuż pod nosem Nowojorczyków i ich kwitnącej metropolii rozwijał się od lat straszliwy proceder. Po żmudnym śledztwie policja uderzyła wreszcie na precyzyjnie wybrane kryjówki gangu. To była największa tego typu operacja w historii stanu Nowy Jork.

O sukcesie policyjnej akcji poinformował na konferencji prasowej prokurator okręgowy hrabstwa Suffolk, Tim Sini. Jak mówi, nowojorskiej policji udało się rozbić ogromny gang, zajmujący się organizacją walk psów.

BeFunky-collage - 2021-08-10T130726.705

Straszliwa pomyłka przyczyną tragedii. Nie żyje ukochany pies, wszystko przez biurokrację?

CZYTAJ DALEJ

89 psów uratowano z piekła

Udało się aresztować 10 mężczyzn, a co najważniejsze - odebrać im aż 89 psów.

Gang działał od dekad na terenie stanu Nowy Jork, na Long Island, ale miał też gałęzie w stanie Connecticut, skąd także udało się uratować psy.

Członkowie gangu szkolili do brutalnych walk już 6-miesięczne szczenięta. Budzono w nich agresję i nieufność za pomocą przemocy i okrutnych metod treningowych.

Wśród sprzętów zarekwirowanych z kryjówek gangu zobaczyć można np. paralizatory do rażenia psów, specjalne pałki do rozdzielana walczących zwierząt, a także szkodliwe sterydy, służące do wzmacniania odporności i znieczulania zwierząt.

Wytrenowane psy szczuto na siebie i przyjmowano zakłady. Gang organizujący walki psów w ciągu lat zarobił na tym procederze duże pieniądze, choć prokurator Sini nie zdradził konkretnych kwot.

- Wiele odebranych psów znajduje się w fatalnym stanie, przejawiają też nerwicę i głęboka nieufność do ludzi - mówił Sini na konferencji prasowej. - To dowodzi, jak źle były traktowane i jak wielką krzywdę im uczyniono.

To nie koniec walki z gangami

Prokurator powiedział także, że zatrzymanie 10 mężczyzn to potężny cios wymierzony w podziemny światek walk psów, który może doprowadzić do ostatecznego usunięcia tego procederu, przynajmniej w północno-wschodniej części kraju.


- Te zatrzymania dowodzą, że mimo wszystko walki psów nadal są popularne w USA - mówiła z kolei Elizabeth Brandler, przedstawicielka prozwierzęcej organizacji The American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA). - Mimo tego zwycięstwa musimy więc pozostać czujni i nadal walczyć o to, by wyrugować walki psów z amerykańskiej rzeczywistości.

Aresztowani mężczyźni mają między 32 a 80 lat. Grozi im do czterech lat więzienia oraz grzywny w wysokości do 25 tys. dolarów. Jeden z mężczyzn może zostać skazany nawet na 25 lat więzienia za posiadanie narkotyków.

Zobaczcie poruszające zdjęcia z policyjnej akcji i konferencji prasowej:

Mężczyzna ratuje psy ze szponów gangu.

Mężczyzna ratuje psy ze szponów gangu.

Przeznaczone do walk psy były maltretowane.

Rozbito gang

Prezentacja narzędzi tortur na konferencji prasowej.

Źródło zdjęć: suffolkcountyny.gov

Źródło: New York Post

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >