Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-10T085954.238

Facebook.com @fearlesskittyrescue

Spacerowała z psem, zwierzę zaczęło ciągnąć ją w jednym kierunku. Miało ważny powód

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Emil Hoff

Koda, uroczy pies rasy husky, był jak co rano wyprowadzany przez swoją właścicielkę po ulicach i parkach miasteczka Fountain Hills w stanie Arizona (USA). Nagle pies zaczął węszyć i ciągnąć swoją panią w jednym kierunku.

To zachowanie było tak dziwne, że kobieta zdecydowała się ulec i podążyć za Kodą. Pies zaprowadził ją przed siedzibę miejscowej organizacji zajmującej się ochroną i adopcją kotów - Fearless Kitty Rescue (FKR).

Zdjęcie podglądowe

Podczas spaceru rodzina zbliżyła się do gniazda srok. Stało się najgorsze

CZYTAJ DALEJ

Coś stało na ławce

Było przed godziną szóstą rano, więc budynek był pusty i zamknięty na cztery spusty. Jednak na ławce przed wejściem coś stało. Koda koniecznie chciał się tam zbliżyć.

Gdy pies dopadł ławki, natychmiast zaczął obwąchiwać stojący na niej obiekt. To był czarny foliowy worek z jakimś pojemnikiem w środku. Koda zaczął skamleć i powarkiwać. Wyraźnie chciał zwrócić uwagę swojej opiekunki na zawartość worka.

Kobieta nie chciała dotykać cudzych rzeczy, ale sytuacja wydała jej się bardzo podejrzana. Na ulicach wokół nikogo, siedziba FKR pusta. Czyj to pakunek i co w nim jest?

Kobieta wyczuła ruch!

W końcu właścicielka Kody uległa jego namowom i zajrzała do worka. Była w nim przenośna płócienna lodówka, tzw. cooler. Najdziwniejsze jednak było to, że kobieta wyczuła w środku poruszenie!

Teraz sytuacja stała się na tyle poważna, że kobieta bez wahania otworzyła cooler. Ze środka łebek wystawiła śliczna czarna kocica! Koda powitał ją radosnym merdaniem ogona, ale jego opiekunka była w szoku. Kto mógł zostawić kotkę zupełnie samą, zamkniętą w coolerze, do tego owiniętym w czarny worek na śmieci? Przecież za dnia temperatura w Arizonie sięga 40 stopni Celsjusza!

Kobieta od razu zadzwoniła na numer alarmowy FKR. Już po paru minutach zjawił się pracownik organizacji i wpuścił ją do budynku wraz z kotką i coolerem pod pachą.

Juliane uwielbia pieszczoty

Kotka uzyskała szybką pomoc medyczną. Okazało się, że jest chora i prawdopodobnie straci ogon. Być może dlatego została porzucona. Ktoś wsadził ją do coolera, owinął w worek na śmieci i porzucił przed siedzibą Fearless Kitty Rescue, licząc, że ktoś w końcu odnajdzie kotkę.

- Dziękujemy Kodzie, jego opiekunce i wszystkim, którzy pomogli nam uratować kotkę - napisali pracownicy FKR w poście na Facebooku. - Kocica dostała imię Juliane, czyli "Nieustraszona". Mimo traumy, jaką przeszła, Juliane jest słodka, przyjazna i uwielbia pieszczoty.

Działacze FKR już poinformowali odpowiednie służby o incydencie. Porzucanie zwierząt jest w Arizonie nielegalne, podobnie jak w większości i innych stanów i krajów świata.

Zobaczcie niezwykłe zdjęcia Juliane, odnalezionej w worku na śmieci, postawionym na ławce:

Źródło: Facebook.com @fearlesskittyrescue

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie tylko ludzie cierpią na skutek powodzi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową psa

Czytaj więcej >