Swiatzwierzat.pl
Wladimir Putin EA

Rex Features/East News

Rosjanie zabili i zjedli zwierzęta z ogrodu zoologicznego. Zostawili tylko kości

4 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Zagraniczne media donoszą o kolejnych opłakanych skutkach rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zgodnie z relacjami pracowników ogrodu zoologicznego w miejscowości Jampil we wschodnim regionie Doniecka, wojska Władimira Putina zabiły i zjadły tamtejsze zwierzęta. Wygłodniali żołnierze zostawili tylko kości.

Incydent w jednym z ogrodów zoologicznych w Ukrainie to kolejny dowód na to, że trwający obecnie konflikt zbrojny ma zatrważające skutki. Żołnierze opowiadający się za dyktaturą Putina byli głodni do tego stopnia, że posilili się zwierzętami, które znaleźli na terenie ukraińskiego zoo. Świadczą o tym pozostałości ciał oraz kości przedstawicieli kilku gatunków.

Rosjanie zabili i zjedli zwierzęta z zoo

Choć obrońcy praw zwierząt oraz współpracujący z nimi inspektorzy organizacji wciąż walczą, aby w objętej wojną Ukrainie udało się ocalić jak najwięcej zwierząt, nie zawsze wszystko przebiega, tak jak mogliby sobie tego życzyć. Niestety w zoo w Jampilu w obwodzie donieckim doszło do makabrycznych wydarzeń, o których wieść obiegła cały świat.

Po wyzwoleniu wioski, w której leży wspomniane zoo, okazało się, że na jego terenie rosyjscy żołnierze dopuścili się prawdziwego barbarzyństwa. Pracownicy placówki byli zszokowani widokiem, który tam zastali. Otóż na niektórych z wybiegów znajdowały się porozrzucane kości i resztki ciał zwierząt.

To dowód na ogromny głód, z jakim zmagali się Rosjanie okupujący ten teren. Na terenie zoo doszło do zamordowania między innymi, wielbłądów, kangurów, dzików, wilków, żubrów i ptaków. Aktualnie na miejscu zdarzenia działają służby, które zbierają dowody na bestialski występek rosyjskich żołnierzy. Dzięki temu w późniejszym czasie będzie można przedstawić im odpowiednie zarzuty.

Pies w wykopie

Pies wpadł do wykopu po nielegalnym wydobyciu bursztynu. To już kolejny taki wypadek

CZYTAJ DALEJ

Zwierzęta także padają ofiarami wojny w Ukrainie

To niestety niejedyny przypadek, gdy w konsekwencji działań zbrojnych, których dopuszczają się Rosjanie na terenie Ukrainy, ofiarami padają zwierzęta. Dzięki dobremu przepływowi informacji w sieci, o ich smutnym losie może dowiedzieć się reszta świata.

Co ciekawe, z zoo w Jampilu udało się uratować niedźwiedzia himalajskiego. Zwierzę trafiło pod opiekę ogrodu zoologicznego w Poznaniu, gdzie po traumatycznych przeżyciach dochodzi do siebie i aklimatyzuje się w nowym miejscu.

Innym przykładem przerażającego losu zwierząt na Ukrainie jest zdjęcie psów, które nie miały dostępu do jedzenia. Bezbronne, porzucone istoty ustawiły się w kolejce do punktu, w którym wolontariusze zapewniali im rację żywnościową.

W tak trudnych chwilach bardzo ważne jest, aby wspierać zbiórki prowadzone na pomoc zwierzętom, które ucierpiały w trakcie wojny. Dzięki nim możliwy jest nie tylko transport w bezpieczne miejsca, ale także zapewnienie im najpotrzebniejszych środków do życia takich jak jedzenie, czy medykamenty. Wpłaty można dokonać m.in. TUTAJ.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: gloswielkopolski.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >