Swiatzwierzat.pl
DIOZ

FB/DIOZ

Rolnik nie chciał oddać kundelka, przykutego do łańcucha. Szczegóły interwencji

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Zatrważająca interwencja miała miejsce w Lubaniu (woj. dolnośląskie). Inspektorzy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt interweniowali w sprawie psa, który całe życie spędził na łańcuchu. Kundelek o imieniu Bazalt nigdy nie widział weterynarza. Choć jego stan zdrowia był tragiczny, właściciel uważał, że wszystko jest w porządku.

Pies nie otrzymywał pomocy weterynaryjnej, ponieważ opiekun twierdził, że to "tylko kundel". Nie interesował się jego losem, nie chciał wydawać pieniędzy na tylko psa, który żył na jego podwórku.

Przebieg interwencji

Kundelka bez sierści zauważyli sąsiedzi, którzy postanowili interweniować w tej sprawie. Powiadomili DIOZ, które przybyło na miejsce, aby odebrać psa od rolnika. W czasie interwencji mężczyzna najpierw schował zwierzę do rozpadającej się szopy, później twierdził, że zjadł go na obiad...

- Psiak ma ogromne problemy skórne, praktycznie w ogóle nie ma sierści, a z licznych ran wypływa krew. Będąc z Państwem szczerym, od zwierzęcia bije odór śmierci i gnijącego mięsa. Cała skóra jest rozżarzona, niewyobrażalnie boli, a to powoduje mimowolne drgania mięśni - piszą inspektorzy DIOZ.

Zdjęcie podglądowe  - pies

Białystok: 35-latek stanął przed sądem za zabicie psa. Wyrzucił go przez okno z 8. piętra

CZYTAJ DALEJ

Bazalt został odebrany, jednak pomimo leczenia wciąż cierpi. Pies nie ma praktycznie futra, jego ciało codziennie było narażone na uszkodzenia, warunki atmosferyczne.

DIOZ prowadzi zbiórkę na leczenie kundelka (TU LINK). Pamiętajcie, że każda złotówka może uratować mu życie, a jeśli DIOZ zbierze więcej pieniędzy z pewnością przekaże je na pomoc innym zwierzętom.

Zobacz wideo:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >