Swiatzwierzat.pl
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Kundelek Misiek konał u rolnika. Pomóż go uratować

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Kundelek w tragicznym stanie został odebrany przez inspektorów z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Zwierzę w strasznym stanie trafiło do lecznicy. Obecnie trwa walka o jego życie.

Wiadomo, że kundelek o imieniu Misiek należał do rolnika. Mężczyzna nie interesował się losem zwierzęcia, uwiązując go na krótkim łańcuchu, który był przypięty do spróchniałej budy.

Misiek walczy o życie

Pies nigdy nie był na wizycie u weterynarza. Dlaczego? Okazuje się, że rolnik miał bardzo "ciekawe" podejście twierdząc, że to "tylko kundel". Bezrasowy pies nie zasłużył sobie na wizytę w lecznicy, czego efekty widać gołym okiem.

- Psiak ma ogromne problemy skórne, praktycznie w ogóle nie ma śmierci a z licznych ran wypływa krew i ropa. Będąc z Państwem szczerym, od zwierzęcia bije odór śmierci i gnijącego mięsa [pis. pryginalna] - czytamy na Facebooku DIOZ.

Na leczenie psa potrzeba około 5 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać około 50 procent kwoty. Mamy nadzieję, że uda się zapełnić cały portfel, a pies nie potrwa się w walce o życie. (LINK DO ZRZUTKI).

mia

Przekazali smutne wieści. Mała Mia nie żyje

CZYTAJ DALEJ

Konsekwencje

Nie wiadomo jeszcze, jakie konsekwencje grożą rolnikowi, który nie dbał o czworonoga. Za znęcanie się nad zwierzętami grożą 3 lata pozbawienia wolności, lub jeśli miało to charakter szczególny 5 lat.

- Polska wieś i szacunek dla zwierząt im przecież żadna ustawa o ochronie zwierząt nie jest potrzebna, oni tak normalnie po polsku, katolicku i gospodarsku je zaniedbują i się znęcają

- Biedactwo, wpłacę jak zwykle serce pęka. Właściciela brać za d*pę za przeproszeniem niech zwraca koszty leczenia za to, że dopuścił do takiego stanu psinę!! I największą karę dla niego i jego rodzinny!!

- Jaki wystraszony, nie można patrzeć - oby znalazł dobry dom i zobaczyć, że życie może być piękne - piszą internauci pod postem DIOZ.

Jaka kara powinna spotkać właściciela?

Zobacz zdjęcie:

Kundelek od rolnika

FB/DIOZ

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >