Swiatzwierzat.pl
Roki

facebook/ekostraz

Roki odszedł za Tęczowy Most. „Był kimś więcej niż psem w domu tymczasowym"

24 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 8 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W ten piękny, jesienny dzień media społecznościowe obiegła druzgocąca wiadomość. Dolnośląska organizacja pożytku publicznego zajmująca się humanitarną ochroną zwierząt przekazała informację o śmierci wyjątkowego podopiecznego. Roki odszedł u boku tymczasowych opiekunów.

Tuż przed godziną 15 na facebookowym profilu organizacji EKOSTRAŻ pojawił się pożegnalny wpis opatrzony zdjęciem Rokiego. Wolontariusze i inspektorzy przekazali, że serce czworonoga zabiło po raz ostatni.

Roki zostawił dziurę w sercach opiekunów

Przypomnijmy, jak wyglądała codzienność Rokiego, zanim został podopiecznym organizacji na rzecz ochrony praw zwierząt. Tak, jak w przypadku wielu innych zaniedbanych i zapomnianych przez właścicieli stworzeń, dotychczasowe życie psiaka było niekończącym się pasmem cierpień.

Puchaty olbrzym prawdopodobnie nigdy nie zaznałby szczęścia i spokoju, gdyby nie empatia i chęć pomocy ze strony pewnego dziecka.

- Wiele lat cierpiał, gnijąc w kojcu, a uratowała go mała dziewczynka - a właściwie jej reakcja na cierpienie psa i zgłoszenie do EKOSTRAŻY - wyjaśniają przedstawiciele organizacji.

Roki trafił do azylu, gdzie ku zdumieniu wolontariuszy, obnażył swój uśpiony, szczenięcy charakter - biegał, chrumkał i domagał się uwagi. Dopiero wtedy zrozumiał, że człowiek może stać się jego przyjacielem. Nic dziwnego, że w błyskawicznym tempie stał się jednym z najbardziej uwielbianych podopiecznych, a nawet znalazł tymczasowy dom.

Premier RP - Mateusz Morawiecki

Branża weterynaryjna apeluje do Premiera. Czy w styczniu zabraknie leków dla zwierząt?

CZYTAJ DALEJ

Pupil odszedł otoczony miłością

Roki został umieszczony w domu Pani Kamili, gdzie wreszcie poczuł się w pełni bezpiecznie. Niestety, wszystko, co dobre, kiedyś dobiega końca. Po około dwóch miesiącach tymczasowa opiekunka przekazała informację, że psiak odszedł.

- Tęsknimy za nim, cisza się zrobiła w domu... Był z nami tylko ponad 2 miesiące, ale jednocześnie był kimś więcej niż psem w domu tymczasowym - był naszą rodzinką. Serducho mi pęka - napisała Pani Kamila.

Opiekunowie bez wątpienia ofiarowali Rokiemu najpiękniejszy prezent, o którym marzy każdy psi senior - spokojną, pełną wyrozumiałości i godności jesień życia. Okazuje się, że nie tylko oni rozpaczają po stracie pupila.

- Rokuś zostawił mi w głowie i serduchu wielką dziurę, której już chyba nie da się załatać. Pokazał nam, jak bardzo marnym i podłym gatunkiem jesteśmy. Cieszę się, że choć na ostatnie dni przywróciliśmy mu resztki godności, dzięki cudownemu domkowi tymczasowemu, który do końca przy nim był i trzymał go za łapę… Do zobaczenia za tęczowym mostem, Rokusiu, obiecuję, że kiedyś przyniosę ci mnóstwo piłek... - podsumowała jedna z wolontariuszek.

Zobacz zdjęcia:

Ile wiesz o największych zwierzętach na świecie?

Pytanie 1 z 8

Największy gatunek pingwinów to:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >