Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Rok temu pies odgryzł jej wargę. Niebywałe, jak dziś wygląda
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 31.12.2021 01:00

Rok temu pies odgryzł jej wargę. Niebywałe, jak dziś wygląda

Brooklinn Khoury
instagram/brookhoury

W listopadzie 2020 roku Brooklinn Khoury, skateboarderka i modelka z Los Angeles, została pogryziona przez psa swojej kuzynki. W wyniku ataku straciła całą górną wargę i kawałek nosa. Blisko rok po feralnym wypadku dziewczyna pokazała, jak dzisiaj wygląda jej twarz i stała się inspiracją dla wielu osób. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce 3 listopada minionego roku podczas wizyty u rodziny w Arizonie. Gdy Brooklinn zbliżyła się do psa swojej kuzynki, aby go pogłaskać, nic nie zapowiadało tragedii, jaka miała nadejść.

Pies oszpecił twarz młodej kobiety

Chociaż 8-letni pitbull o imieniu Diesel był zaznajomiony z członkami rodziny swojej właścicielki, tego dnia zareagował inaczej niż dotychczas. Z niewyjaśnionego powodu zwierzę rzuciło się na kobietę i uwiesiło się zębami na jej górnej wardze.

Podeszłam do niego i powiedziałam: "Jesteś takim dobrym chłopcem". Wtedy podskoczył i wylądował na mojej twarzy - relacjonuje zawodowa deskorolkarka w rozmowie z magazynem "People". - Dosłownie wisiał. W pierwszej chwili pomyślałam: "O mój Boże. Padnij z nim na ziemię, trzymaj go za głowę, idź gdziekolwiek cię pociągnie" - opowiada. Po kilku sekundach pies puścił, a Brooklinn spostrzegła z przerażeniem, że wszędzie wokół była krew. Na podłodze leżał duży kawałek skóry, który okazał się odgryzioną wargą i fragmentem nosa. Dziewczyna natychmiast owinęła go w serwetkę i pojechała w towarzystwie kuzynki na pogotowie.

Rekonwalescencja po wypadku

Niestety, mimo szybkiej reakcji chirurdzy nie byli w stanie pomóc poszkodowanej. Odgryziony kawałek skóry był niezdatny do ponownego przyszycia, a twarz modelki uległa diametralnej zmianie. Mimo to, Brooklinn nie załamała się i odnalazła nowy cel w życiu.

Dziewczyna postanowiła wykorzystać swoje konto w mediach społecznościowych jako platformę, na której na bieżąco dokumentuje każdy etap rekonwalescencji oraz dzieli się swoją historią, ucząc samoakceptacji i pewności siebie. Pierwszym zdjęciem, jakie opublikowała na Instagramie było selfie ze szpitalnego łóżka, które opatrzyła emocjonalnym wpisem:

- Napisanie tego, co chcę przekazać, jest bardzo trudne. Czasami nie wiemy, dlaczego coś nam się przytrafia. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego to przydarzyło się akurat mi. To niewiarygodne, jak życie może się drastycznie zmienić w zaledwie ułamek sekundy. Staram się być jak najbardziej pozytywna w tej sytuacji, ale szczerze mówiąc, boję się o swoją przyszłość. O to, czy będę mogła normalnie uśmiechać się i jeść. To jest początek bardzo długiej drogi do wyzdrowienia - napisała. Przez kolejne miesiące Brooklinn bała się własnego odbicia w lustrze, jednak dzięki wsparciu swojej narzeczonej, przyjaciół i rodziny z czasem pokochała swoją twarz na nowo. Od wypadku minął już ponad rok, a Brooklinn przeszła pierwszą z pięciu operacji rekonstrukcji górnej wargi. Materiał został przeszczepiony z jej ramienia.

Dziś modelka stara się zarażać swoimi pasjami i chce być inspiracją dla innych. Jak przekonuje w rozmowie z "People", atak nauczył ją kochać siebie wewnątrz i na zewnątrz, niezależnie od tego, co ludzie mają do powiedzenia.

- Dobitnie przekonałam się, że społeczeństwo stawia wysokie wymagania pięknu, ale w rzeczywistości każdy jest piękny na swój sposób - twierdzi deskorolkarka z Los Angeles.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: instagram/brookhoury

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi: Pies Agresja