Swiatzwierzat.pl
Gęś na smyczy

namasce.pl

Przeprowadzał przez ulicę lecącą gęś na smyczy. Wideo wywołuje wiele emocji

8 Września 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że praktycznie jedynymi zwierzętami widocznymi na ulicy na smyczy są psy. Czasem zdarzy się dostrzec nieco bardziej ekscentrycznego właściciela, który wyprowadzi na niej kota. Każde inne stworzenie na smyczy jest już jednak prawdziwym ewenementem. Widzieliście kiedyś podpiętą do niej gęś?

Bez wątpienia jest to nietuzinkowy widok, który bardzo zaintrygował jednego z internautów ze Stanów Zjednoczonych. Ten postanowił całą sytuację sfilmować, bo prawdopodobnie jego rodzina nie uwierzyłaby mu, gdyby tylko o tym opowiedział.

Gęś na smyczy

Na wspomnianym wideo widać bowiem mężczyznę w średnim wieku, który przechodzi przez przejście dla pieszych. Tuż obok jego nogi drepcze gęś, którą jej pan ma na smyczy. Już sam ten widok był mocno egzotyczny, ale to, co wydarzyło się za moment, dopiero mogło wprowadzić wszystkich wokół w niemałe zdumienie.

Zwierzęta1

Jakie zwierzę zobaczyłeś jako pierwsze? Test pozwoli określić, jakim typem partnera jesteś

CZYTAJ DALEJ

Gdy bowiem mężczyzna zaczął przechodzić przez pasy, podniósł nieco smycz do góry, a zwierze zaczęło lecieć kilkadziesiąt centymetrów nad asfaltem. Widać, że nie wzniosło się, by uciec, bo spokojnie i jednostajnie leciało do drugiego chodnika, by statecznie na nim wylądować i dalej dreptać u boku właściciela.

Nagrywający całe zdarzenie mężczyzna nie mógł wyjść ze zdumienia i trudno mu się dziwić. Właściciel gęsi musiał poświęcić naprawdę dużo czasu, by tak ją wytresować. Jak się okazuje, to nie zawsze pies musi być najlepszym przyjacielem człowieka.

Hodowla gęsi w domu

Zrobienie z gęsi zwierzęcia domowego jest trudne, ale nie niemożliwe. W sieci można znaleźć poradniki, które przybliżają kwestię tej trudnej hodowli. Ci, którzy chcą się podjąć tego wyzwania, muszą się na nie dobrze przygotować. By utrzymać gęś w domu, dbając o jej odpowiedni rozwój, trzeba jej zapewnić przynajmniej 2 metry kwadratowe przestrzeni.

Gęsi to duże ptaki, dlatego należy pamiętać, że zjadają ponad kilogram paszy dziennie. Poza tym, sporym wyzwaniem jest też zagwarantowanie im miejsca do pływania, które zastąpi staw.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: namasce.pl/ garden-pl

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >