Swiatzwierzat.pl
pies z łapkami

SAN BERNARDINO CITY ANIMAL SHELTER

Roczny owczarek w schronisku wyciąga łapę do przechodzącej kobiety. Desperacko potrzebuje uczucia

8 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Suczka w typie owczarka niemieckiego zdecydowanie wyróżniała się spośród pozostałych zwierząt czekających na adopcję. Kiedy zobaczyła kobietę, która przechodziła obok jej boksu, w wymowny sposób zakomunikowała, że ma do niej ważną prośbę – zrobiłaby wszystko, żeby jak najszybciej opuścić schronisko.

Choć wolontariusze w schroniskach zawsze starają się robić, co w ich mocy, aby zwierzęta, które tam przebywają czuły się jak najbardziej komfortowo, oczywistym jest, że nic nie zapewni im kochającego domu. Ten roczny owczarek z całych sił starał się zwrócić na siebie uwagę odwiedzjących, by spełnić marzenie o byciu adoptowanym.

Owczarek wyciąga łapę do odwiedzających schronisko

Maxine to roczna suczka, prawdopodobnie mieszaniec owczarka niemieckiego. Urocze stworzenie trafiło do schroniska, ponieważ nie dogadywało się ze starszym rezydentem domu. Byli opiekunowie nie byli w stanie pogodzić zwierząt, dlatego oddali Maxine z nadzieją, że znajdzie kochający dom. Niestety do tej pory, ku rozpaczy nie tylko psiaka, ale i pracowników placówki, których w sobie rozkochał, żaden proces adopcyjny nie doszedł do skutku.

maxine

SAN BERNARDINO CITY ANIMAL SHELTER

Pomimo, iż w schronisku San Bernardino City Animal Shelter przebywa już około dwa miesiące, na pierwszy rzut oka można było zauważyć, że piesek nie popadł w marazm i nadal jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Czas spędzony w samotności w klatce był dla niego udręką, stąd sprytna suczka wpadła na pomysł, jak sprawić, żeby odwiedzający schronisko zwracali na nią większą uwagę.

Suczka wyciąga łapki pod odgradzające jej schronienie kraty, kiedy tylko widzi, jak ktoś przechodzi obok. Tym jakże prostym, a zarazem zauważalnym gestem stara się przyciągnąć uwagę człowieka, który być może zdecyduje się zabrać ją do swojego domu. Nie da się ukryć, że postawa Maxine może chwytać za serce, zwłaszcza wszystkich miłośników czworonogów z merdającymi ogonkami.

maxine (1)

SAN BERNARDINO CITY ANIMAL SHELTER

- Ten piękny pies desperacko potrzebuje uczucia – tak schronisko podpisało zdjęcie Maxine w swoich social mediach.

dziki w rzece

Dziki stają się śmielsze po zmroku. Fotopułapka nagrała rodzinę dzików forsujących rzekę

CZYTAJ DALEJ

Suczka nadal czeka na adopcję

Wolontariusze zdążyli się już bardzo przywiązać do Maxine, aczkolwiek mają nadzieję, że w końcu trafi na kogoś, kto zakocha się w niej bez pamięci. Rekomendują jednak, by trafiła do domu, gdzie będzie jedynym zwierzakiem, ze względu na wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości.

Mamy głęboką nadzieję, że Maxine nie będzie musiała długo czekać na osobę, która zapała do niej bezgranicznym uczuciem. W końcu, czy można oprzeć się tym wystającym z klatki łapkom i błagalnemu spojrzeniu?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: The Dodo

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >