Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Recydywiści z Paździorna dręczyli psy, interweniowała Ekostraż
Emil Hoff
Emil Hoff 23.09.2021 02:00

Recydywiści z Paździorna dręczyli psy, interweniowała Ekostraż

BeFunky-collage - 2021-09-23T083309.313
Facebook.com @EKOSTRAZ

Po prostu ręce opadają! Aktywiści Ekostraży dokonali wstrząsającej interwencji w Paździornie, odebrali właścicielom cala gromadkę szczeniąt w fatalnym stanie. Jakby tego było mało, to wszystko to powtórka z rozrywki. Nad pieskami znęcali się recydywiści.

Józef i Genowefa z Paździorna znęcali się nad kilkudziesięcioma psami. Tak orzekł sąd w wyroku skazującym, ogłoszonym 31 sierpnia br. Ten wyrok to sukces obrońców zwierząt, którzy walczyli o niego na kilku rozprawach, toczących się od 2019 r.

Koszmar zaczął się na nowo

Niestety, wystarczyło, że aktywiści zajrzeli ponownie do Paździorna, by cały koszmar zaczął się na nowo.

- Jeszcze nie wydobyliśmy z sądu wyroku na piśmie, a znęcacze już wykańczają kolejne zwierzęta - piszą aktywiści Ekostraży w relacji z interwencji, opublikowanej na Facebooku.

Aktywiści podkreślają, że Józef i Genowefa z Paździorna to recydywiści. Chociaż ciąży na nich wyrok skazujący za znęcanie się nad zwierzętami i zakaz posiadania zwierząt, z ich posesji wolontariusze Ekostraży znowu wynieśli całe stadko zaniedbanych psiąt.

- Może sąd zrozumie, że dawanie takim oprawcom kar w zawiasach to dla nich żadna kara? - denerwują się wolontariusze. - Znęcacze nie odczuli skutków popełnionego przestępstwa i jak widać mają w nosi wyrok, sąd i nas!

"Część z nas nie wytrzymała"

Aktywiści Ekostraży podkreślają, jak trudna była dla nich ponowna interwencja u ludzi, którym prawo zabrania przecież posiadania zwierząt.

- Stan maluchów jest tragiczny. Na widok warunków, w jakich żyły, część z nas nie wytrzymała. Łzy, złość, na co to wszystko? Pamiętamy jeszcze ogrom pracy sprzed lat!

Obecnie azyl Ekostraży jest przepełniony, więc przyjęcie całego stadka psiaków z Paździorna to dla obrońców zwierząt wielkie wyzwanie finansowe i logistyczne.

Można im pomóc, biorąc udział w zbiórce. Znajdziecie ją pod fejsbukową relacją z interwencji:

Źródło: Facebook.com @EKOSTRAZ

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!