Swiatzwierzat.pl
facebook/petpatrolrybnik

facebook/petpatrolrybnik

Ratunek dla suczki przyszedł w ostatniej chwili. Wylęknione zwierzę ledwo mogło ustać na nogach

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dla pewnego właściciela psa z Żor tegoroczna majówka z pewnością nie należała do udanych. W pierwszy dzień długiego weekendu do jego drzwi zapukali mundurowi oraz inspektorzy organizacji prozwierzęcej celem interwencyjnego odebrania zaniedbanego zwierzęcia. Za doprowadzenie jej do tak fatalnego stanu czekają go spore konsekwencje.

W sobotę, 1 maja żorscy policjanci wraz z przedstawicielami Pet Patrol Rybnik wspólnie przeprowadzili interwencję. Zapukali do drzwi 40-letniego mężczyzny.

Inspektorzy w asyście policji odebrali zaniedbaną suczkę

Stróże prawa podczas jednej z interwencji domowych ustalili, że mieszkaniec Żor miał zaniedbywać zwierzę, utrzymywać je w brudzie, nie wyprowadzać regularnie na spacery. Co gorsza, miał także doprowadzić do tego, że pies piszczał, skomlał i godzinami stał na balkonie, gdy na zewnątrz panowały niskie temperatury.

Aspirant sztabowy Kamila Siedlarz z Komendy Miejskiej Policji w Żorach zrelacjonowała przebieg interwencji w domu 40-letniego opiekuna zwierzęcia.

- W mieszkaniu był także pies, który już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie bardzo wylęknionego i zaniedbanego. Suka leżała skulona na kanapie, a kiedy wstała okazało się, że ma problem z utrzymanie równowagi. Nie potrafiła też prawidłowo poruszać się ze względu na nieprzycięte pazury - podaje zory.naszemiasto.pl.

Widok przed domem sołtysa

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Porażające zdjęcia obiegły Internet

CZYTAJ DALEJ

Opiekun odpowie za popełnione czyny

W trakcie interwencji 40-latek nie był w stanie znaleźć książeczki zdrowia zwierzęcia ani dokumentów poświadczających o aktualnych szczepieniach przeciwko wściekliźnie.

Co więcej, właściciel psa usprawiedliwiał się, mówiąc, że pies znajduje się pod kontrolą lekarza weterynarii. Mimo to nie chce jeść i dlatego jest osłabiony i chudy.

W trosce o los zaniedbanego czworonoga, funkcjonariusze postanowili go odebrać i czym prędzej skierować na badania weterynaryjne. Dotychczasowy właściciel zrzekł się własności psa i dobrowolnie wydał go w ręce policji.

Po wielomiesięcznej gehennie niespełna roczna sunia o imieniu Luna wreszcie została odebrana z rąk oprawcy. Zwierzę trafiło pod opiekę ekspertów, gdzie odpoczywa i dochodzi do siebie.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt żorscy policjanci są teraz zobowiązani do zawiadomienia prezydenta miasta o interwencyjnym odebraniu psa. Wkrótce mają rozpocząć dochodzenie w związku z podejrzeniem znęcania się nad psem przez właściciela.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >