Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Puszysta postać zgubiła drogę do domu, ocean ją przerażał. Mieli szansę uratować więcej niż jedno życie
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 12.11.2023 10:33

Puszysta postać zgubiła drogę do domu, ocean ją przerażał. Mieli szansę uratować więcej niż jedno życie

Zwierzęta na plaży
Zwierzęta na plaży, źródło: facebook.com @KANGAROO ISLAND WILDLIFE NETWORK

Podczas spaceru brzegiem kamienistej plaży pewna para przeżyła niespodziewaną przygodę. Kobieta zauważyła w oddali małe zwierzę włóczące się pośród skał. Mężczyzna na jej prośbę podszedł bliżej, aby sprawdzić, co takiego tam się dzieje. Okazało się, że bezbronna istotka potrzebuje natychmiastowej pomocy. Co więcej, to nie był jej jedyny problem. Jego torba na brzuchu skrywała najcenniejszy skarb.

Podczas wakacji nad oceanem przeżyli ogromną przygodę. Ruszyli na pomoc dzikiemu zwierzęciu

Pewna młoda para wybrała się razem ze swoim psem na wakacyjny wyjazd. Cała rodzina chętnie spędzała czas na długich spacerach wzdłuż brzegu oceanu. Na większości z nich nic szczególnego się nie działo i to właśnie było najprzyjemniejsze w ich odczuciu. Szukali spokoju i wyciszenia, z dala od wielkomiastowego zgiełku. Jednak jedna z tego typu przechadzek zakończyła się ogromnymi emocjami. 

Podczas spaceru kobieta dostrzegła, że wśród skał leżących tuż przy linii brzegowej wierci się jakieś zwierzę. Nie przypominało ono żadnego gatunku, dla którego miejsce to byłoby naturalnym wyborem na odpoczynek czy schronienie. Dlatego poprosiła swojego męża o to, aby sprawdził czy z tajemniczym zwierzęciem wszystko jest w porządku. Później wszystko wydarzyło się bardzo szybko. Okazało się, że stworzenie o puszystym futerku potrzebowało natychmiastowej pomocy. 

Zrzut ekranu 2023-11-12 102419.png
Zauważyli zwierzę tuż przy brzegu. źródło: FACEBOOK/KANGAROO ISLAND WILDLIFE NETWORK
 
Byli z kotem w drodze na ostatnią wizytę u weterynarza. Gest, który wykonał zwierzak, rozdarł ich serca

Zwierzę utknęło pomiędzy kamieniami. Potrzebowało natychmiastowej pomocy

Kiedy mężczyzna podszedł bliżej tajemniczej istoty, nie był w stanie uwierzyć własnym oczom. Na środku pustej, trudnodostępnej kamienistej plaży siedziała koala. Nazywamy je misiami, ale nie mają one nic wspólnego z niedźwiedziami. W rzeczywistości najbliższym krewnym koali wśród zwierząt jest wombat, inny gatunek należący do torbaczy. 

To nieporadne zwierzę z całą pewnością nie powinno było się tam znaleźć. Co gorsza, torbacz miał wyraźne trudności z wydostaniem się z tego miejsca.

Para postanowiła zainterweniować i skontaktowała się z organizacją Kangaroo Island Wildlife Network. To jednostka, która udziela pomocy torbaczom na terenie Australii, które znalazły się w niebezpieczeństwie. Tego typu organizacje zawsze mają dużo pracy, niemniej aktywista niezwłocznie udał się we wskazane miejsce, aby zabezpieczyć znalezioną koalę. 

gfdgfd.JPG
Koala wymagała przetransportowania w bezpieczne miejsce. źródło: FACEBOOK/KANGAROO ISLAND WILDLIFE NETWORK
 

Uratowana koala skrywała ważną tajemnicę

Koala była przemoczona, wystraszona oraz zziębnięta. Gdyby nikt w porę jej nie dostrzegł, historia ta prawdopodobnie zakończyłaby się tragicznie. Na szczęście dzięki współpracy turystów i wolontariuszy, zwierzę zamieszkujące wschodnią Australię może już czuć się bezpiecznie.

Co więcej, podczas interwencji okazało się, że koala nie zawędrowała na kamienisty brzeg w pojedynkę. W torbie znajdującej się na brzuchu zwierzaka coś się poruszało. Wnet pojęli, że koala uwięziona na plaży była karmiącą samicą. Para podczas spaceru na plaży uratowała nie jedno, a dwa życia. 

Układ trawienny koali australijskiego umożliwia trawienie jedynie liści wybranych gatunków roślin, dlatego wolontariusz z Kangaroo Island Wildlife Network przetransportował zwierzęta do lasu pełnego eukaliptusów. Tam mogły w końcu poczuć się bezpiecznie, a wycieńczona mama od razu zaczęła zaspokajać swój głód.

fdsjhg.JPG
źródło: FACEBOOK/KANGAROO ISLAND WILDLIFE NETWORK

Źródło: thedodo.com, Kangaroo Island Wildlife Network