Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > "Co oni Ci zrobili?". Kot Gacek jest nie do poznania! Przeszedł wielką metamorfozę
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 11.11.2023 11:28

"Co oni Ci zrobili?". Kot Gacek jest nie do poznania! Przeszedł wielką metamorfozę

Kot Gacek przeszedł ogromna metamorfozę
Kot Gacek przeszedł ogromna metamorfozę, źródło: facebook/Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie

Kot Gacek ze Szczecina stał się prawdziwą legendą tego miasta. Choć uroczy mruczek nie ma za sobą łatwej przeszłości, pomimo że niektórzy nie widzieli w jego warunkach bytowych nic złego, teraz żyje jak prawdziwy rozpieszczony domowy zwierzak. Okazuje się, że w odpowiednich okolicznościach i z właściwymi ludźmi u boku, Gacek przeszedł prawdziwą metamorfozę. Niektórzy internauci piszą nawet, że jest nie do poznania!

Gacek żył na ulicy, teraz to prawdziwy kot domowy

Los kota Gacka ze Szczecina poruszył nie tylko internautów z Polski, ale także i świata. Na temat czarno-białego mruczka, który żył w budce na ulicy Kaszubskiej rozpisywały się również zagraniczne media. Styl życia, na jakie zwierzę było skazane - zwłaszcza niekontrolowane dokarmianie przez turystów, stanowczo odbił się na jego zdrowiu.

Choć przez jakiś czas zwolennicy robienia z kota atrakcji turystycznej żyjącej na ulicy twierdzili, że tam jest jego miejsce i musi zostać w swojej budce, bowiem nie zaaklimatyzuje się w domowych warunkach, przekonali się, że nic bardziej mylnego.

W domowych warunkach Gacek musiał przede wszystkim zrzucić nadprogramowe kilogramy. Otyłość była spowodowana niewłaściwą dietą, która przyczyniła się również do problemów z zębami. Na szczęście to wszystko już za nim. Wbrew wszystkim obawom, w ciepłym posłaniu czuje się świetnie, a ostatnio został nawet starszym bratem. Jego opiekunom urodziło się dziecko.

Znaleźli ją przywiązaną w stodole bez dostępu do wody i światła. Policjanci zareagowali natychmiast

Kot Gacek przeszedł ogromną metamorfozę

Niedawno Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie udostępniło na swoim profilu na Facebooku zdjęcia Gacka w nowej odsłonie. Okazuje się, że odpowiednio dobrana dieta, opieka świadomych jego potrzeb ludzi i przytulny dom przyniosły spektakularne efekty.

Mruczek wyraźnie schudł, po zbyt dużym brzuszku niemal nie ma już śladu. Jego futerko jest zadbane, wypielęgnowane i błyszczące. To niewątpliwie najlepszy dowód na to, że w roli kota kanapowego czuje się dobrze, a nawet może i lepiej, niż jako wolnożyjące stworzenie.

Internauci nie mogę wyjść z podziwu

Nie trzeba było długo czekać na komentarze od wiernych fanów Gacka, których do tej pory zebrało się już całkiem liczne grono. Większość z nich zachwyca się jego wyglądem i docenia metamorfozę, jaką przeszedł. Niektórzy twierdzą nawet, że teraz z trudem można dostrzec w nim kota, który niegdyś zmagał się z nadwagą.

Żadna Chodakowska, czy Lewandowska... Chcemy zrobić formę jak Gacek!;

Wyrazy uznania dla człowieków Gacusia za kawał dobrej roboty;

Zawsze byłeś przystojny, ale teraz to już przesadziłeś;

Pięknie wyglądasz Gacusiu! Tak się cieszę, że jesteś taki zadbany. Pozdrawiam twoją Mamę, a dla ciebie dużo głasków - piszą zadowoleni internauci.

Korzystając z okazji podczas publikacji zdjęć wyraźnie odchudzonego Gacka, TOZ Szczecin prosi o wsparcie od ludzi o dobrych sercach, dla przebywających pod ich opieką innych kotów. Zwracają się z prośbą nie tylko o datki i dary w postaci karmy, ale również o adopcję zwierząt.

źródło: facebook/Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie

Tagi: Kot Polska