Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot wielkości owcy grasuje po Walii. Mieszkaniec nagrał intruza
Monika Krupska
Monika Krupska 25.02.2021 01:00

Kot wielkości owcy grasuje po Walii. Mieszkaniec nagrał intruza

owca kot
facebook/Puma Watch North Wales

Ogromny kot został przyłapany w Trelogan w północnej Walii. Zauważył go Jonathan Terry, który przebywał w kuchni. Zwierzę poruszało się jak typowy kot, jednak było zupełnie innych rozmiarów. Mężczyzna uwiecznił mruczka na nagraniu.

Kot jak owca w Walii

Masywna czarna postać powoli porusza się po podwórku. Zwierzak prawdopodobnie szukał pożywienia, polował za myszą.

- Widziałem go kątem oka przez kuchenne okno. Wyglądał na zdecydowanie większego od zwykłego kota. Był rozmiarów owcy, a może nawet większy - powiedział Jonathan. - Widzisz on jest masywny, ponieważ oglądasz go z tego miejsca - dodała kobieta przebywająca z mężczyzną w kuchni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Ogromne koty nie są wymysłem 

Czy sporych rozmiarów koty są wymysłem mieszkańców, a może istnieją naprawdę? Jak się okazuje to nie pierwsza taka obserwacja w tej okolicy. W grudniu 2020 roku, 24-letni Richard Evans miał zauważyć na rowerze podobnych rozmiarów kociaka, który wędrował wzdłuż rzeki w wysokiej trawie, następnie skrył się w zaroślach. 

Jak podaje organizacja Puma Watch North Wales, która zajmuje się populacją dużych, dzikich kotów w północnej Walii w Wielkiej Brytanii może być nawet 500 takich osobników. Nie wiadomo, czy człowiek powinien obawiać się mruczków. 

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Tagi: Zwierzęta Kot