Swiatzwierzat.pl
Patron

instagram/patron_dsns

Psi saper Patron odpoczywa od codziennych obowiązków. Teraz odwiedza dzieci w szpitalu

3 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ma zaledwie 2 lata, a już pomógł zneutralizować około 262 ładunki wybuchowe. Mowa oczywiście o Patronie, czworonożnym agencie do zadań specjalnych, który towarzyszy pirotechnikom z Czernihowa. Tym razem wyszkolony pies odbył długą podróż do Kijowa, by spotkać się z małymi Ukraińcami.

Krótko po rosyjskiej inwazji na Ukrainę sieć zalała fala druzgocących doniesień o ofiarach bezcelowego okrucieństwa i dotkliwych sankcjach nałożonych na agresorów. Wśród tych informacji pojawiła się wzmianka o sekretnym sprzymierzeńcu Ukrainy. Wówczas cały świat usłyszał o sympatycznym psim saperze z Czernihowa, który ocalił niezliczoną liczbę ludzkich istnień.

Patron, do boju! Psi saper na straży bezpieczeństwa

Czworonogiem stojący po stronie ukraińskim żołnierzy pochwaliła się Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych za pośrednictwem Telegramu. Pies rasy jack russell terrier pomaga w wykrywaniu ładunków wybuchowych w ogarniętym wojną państwie. Krążą słuchy, że wykrywa miny lepiej niż niejeden detektor!

Niepozornie wyglądający biało-brązowy zwierzak ma na swoim koncie sporo osiągnięć zawodowych. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda dzień z życia Patrona, koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem.

Tym razem asystent ukraińskich pirotechników otrzymał specjalną misję, której wykonanie było możliwe wyłącznie po pokonaniu długiej drogi z Czernihowa do Kijowa. Psiak udał się wraz ze swoim opiekunem do szpitala, gdzie czekały na niego dzieci.

Podlot

Przyrodnicy apelują: podlot to nie sierotka. Jak mądrze pomagać?

CZYTAJ DALEJ

Patron przynosi otuchę dzieciom w szpitalu

Patron, który stał się już prawdziwym symbolem walki z gigantyczną kremlowską machiną do zabijania, pojawił się na spotkaniu z najmłodszymi pacjentami szpitala, którzy w tych strasznych czasach tak samo potrzebują wsparcia.

- Wojna na pewno się skończy, a każdy chłopiec i dziewczynka, którzy w końcu będą mogli swobodnie chodzić po swoich ulubionych ulicach, powinni wiedzieć, że wróg zostawił po sobie wiele niebezpiecznych "prezentów" - czytamy w poście udostępnionym przez portal Biełsat.

Podczas wizyty mali Ukraińcy dowiedzieli się, jak zachować ostrożność i rozpoznawać niebezpieczne przedmioty pozostawione przez wojska rosyjskie. Oprócz tego, możliwość interakcji ze zwierzęciem przyniosła radość obu stronom, o czym świadczą uśmiechy na dziecięcych twarzach i przyjazna postawa pieska, który obwąchiwał otaczających go ludzi.

10 polskich gwiazd, którzy kochają zwierzęta całym sercem. Ich pupile żyją jak w bajce

Te gwiazdy nie raz pokazały swoje wielkie serce dla zwierząt, pomagając bezdomnym czworonogom i aktywnie działając na ich rzecz, a co najważniejsze ofiarując im swoją miłość i dom.

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Biełsat, instagram/patron_dsns, NEXTA

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >