Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Przywiązali psa łańcuchem i zostawili w pełnym słońcu. Na pomoc popędzili przechodnie
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 27.05.2022 12:27

Przywiązali psa łańcuchem i zostawili w pełnym słońcu. Na pomoc popędzili przechodnie

pies
Fot. screen z: dailymail.co.uk?/Asia vire

Pewien mężczyzna zobaczył przykutego krótkim łańcuchem do ściany psa. Zwierzę dusiło się i nie miało dostępu do wody. Kiedy mężczyzna chciał go uwolnić, okazało się, że obroża zamknięta była na kłódkę. Postanowił udokumentować sposób, w jaki jego sąsiad potraktował zwierzę.

Wstrząsający przykład znęcania się nad zwierzęciem miała miejsce na Filipinach. Świadek postanowił nagrać krótki filmik i zrobić zdjęcia, które później obiegły sieć.

Pies dusił się przywiązany łańcuchem do ściany

Pies, którego przykuto łańcuchem do ściany, zmuszony był przebywać na pełnym słońcu, bez dostępu do wody. Nie mógł też za bardzo się ruszyć ze względu na zbyt krótki łańcuch. Przerażone zwierzę cały czas dyszało ze zmęczenia i upału. Zauważyła go pewna kobieta, która zwróciła uwagę właścicielowi, aby uwolnił psa, ale on wciąż nie zamierzał tego zrobić.

Psu próbował pomóc także sąsiad – Nemie Zaballero Caruruca, dzięki któremu o okrucieństwie właściciela psa usłyszał świat.

Podszedłem do tego biedactwa i chciałem go uwolnić. Wtedy doznałem jeszcze większego szoku. Obroża psa była zamknięta na kłódkę. Bez klucza nie byłem w stanie nic zrobić. To się po prostu nie mieści w głowie. Postanowiłem pomóc mu w inny sposób – opowiedział mężczyzna, cytowany przez kochamyzwierzaki.pl.

pies-1-1

Sąsiad wszystko nagrał

Sąsiad dał psu wodę i osłonił go drewnianą dyktą, aby zapewnić mu trochę cienia. Położył też obok niego wiadro, aby mógł się na nim oprzeć, dzięki czemu pies znajdował się wyżej i przestał się dusić.

Chociaż tyle mogłem dla niego zrobićpowiedział mężczyzna.

Okazało się, że to nie był jedyny raz, kiedy właściciel w ten sposób potraktował zwierzę. Według sąsiadów postępował tak codziennie.

Jest naprawdę okrutny! Nie wiem, jaki ma w tym cel. Jak można narażać psa na takie cierpienie?! Przecież to biedactwo siedzi w pełnym słońcu, a nie ma nawet dostępu do wodyprzyznał inny sąsiad.

pies-3-1

Co właścicielowi siedzi w głowie, by traktować swojego czworonożnego przyjaciela w taki sposób, podczas gdy sam znajduje się w chłodnym pomieszczeniu? Miejmy nadzieję, że pies niezwłocznie zostanie mu odebrany.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Daily Mail