Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Opiekunka odbiera psa od weterynarza. Wyraz jego pyska mówi sam za siebie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.05.2022 12:43

Opiekunka odbiera psa od weterynarza. Wyraz jego pyska mówi sam za siebie

BeFunky-collage (20)
instagram/fritzmortimer

Bret Mortimer zabrała niczego nieświadomego szczeniak o imieniu Fritz na pierwszą wizytę u weterynarza, podczas której miał czyszczone zęby. Przezabawny moment, kiedy nadąsany pies odmówił spojrzenia na swoją właścicielkę został uchwycony na filmie. Wszyscy wiemy, że regularne chodzenie do dentysty może i nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem, ale jednocześnie pozwala na wczesne wykrycie próchnicy oraz zachowanie nienagannej higieny jamy ustnej. Niechęć do przesiadywania na fotelu stomatologicznym nie dotyczy jednak wyłącznie ludzi. Psy również nie przepadają za zdejmowaniem kamienia i czyszczeniem zębów.

Pies strzelił focha za wizytę u weterynarza

Poznajcie Fritza - mieszankę labradora, który za sprawą jednego filmu stał się gwiazdą w mediach społecznościowych. Wszystko zaczęło się od feralnej wizyty w klinice weterynaryjnej w Salt Lake City w stanie Utah, podczas której czworonóg miał przejść zabieg czyszczenia zębów.

- Słyszałam, że psy mogą zachorować [przez brak higieny zębów i dziąseł - przyp. red.] i mają krótsze życie – powiedziała Bret Mortimer. - Fritz jest moim najlepszym przyjacielem i chcę, żeby żył tak długo, jak to tylko możliwe.

Oto Fritz w drodze do weterynarza, kiedy jeszcze nie zdawał sobie sprawy, co go czeka:

Gdy Bret odebrała swojego podopiecznego od weterynarza, od razu wyczuła gęstą atmosferę. Coś ewidentnie wisiało w powietrzu.

- Fritz był wściekły, że zabrałam go na czyszczenie zębów i nie chciał na mnie patrzeć! - opisuje właścicielka psiaka, dodając, że w tamtej chwili przypominał "człowieka uwięzionego w psim ciele".

Na nagraniu widzimy, że Fritz odwrócił się plecami do swojej właścicielki i nie nawiązywał z nią kontaktu wzrokowego. Wizyta u weterynarza była niczym najgorsza zdrada i cios prosto w serce!

Przez kolejne kilka sekund psiak wyglądał obojętnie przez okno samochodu z obrażonym wyrazem pyska, podczas gdy Bret błagała go o wybaczenie:

- Fritz, spójrz na mnie. Przepraszam, że zabrałam Cię do dentysty – mówi kobieta w przezabawnym klipie. - Tak mi przykro! Nawet na mnie nie spojrzysz?

Nagranie przedstawiające reakcję Fritza podczas powrotu do domu obiegło media społecznościowe, wywołując uśmiech na twarzach milionów internautów. Na szczęście od czasu pierwszej wizyty u dentysty psiak zdążył wybaczyć swojej pani i znów są w przyjaznych stosunkach.

A jak Wasze zwierzaki znoszą wizyty u weterynarzy? Czy też się na Was za to obrażają? Dajcie znać w komentarzu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: instagram/fritzmortimer