Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Bezpański kot zasnął na krześle w kawiarni. Zaskakujące, jak zareagowała kelnerka
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 16.05.2022 12:45

Bezpański kot zasnął na krześle w kawiarni. Zaskakujące, jak zareagowała kelnerka

Kot w kawiarni
reddit/keras_rk

Na popularnym forum Reddit pojawił się wpis, opisujący doświadczenia autora z zagranicznych wakacji. Wspomnienia z wizyty w tureckiej kawiarni rozczuliło internautów. Wszystko za sprawą reakcji kelnerki, która w pomysłowy sposób rozwiązała problem kota śpiącego na krześle.

W krainie tureckich kotów

Każdy, kto choć raz odwiedził Turcję, z pewnością zauważył dość ambiwalentny stosunek miejscowej ludności do wałęsających się po ulicach kotów. Mruczki są nieodłącznym elementem tureckiej kultury, a ich populację szacuje się na około milion osobników.

Bezdomność zwierząt stanowi ogromny problem w całym kraju i wygląda na to, że nikt nie kwapi się, by go rozwiązać. Mruczki, zarówno te żyjące na ulicach, jak i pupile swobodnie wychodzące ze swoich domostw, stanowią zagrożenie dla otaczających ich stworzeń. Eksperci przekonują, że aktywność tych drapieżników negatywnie wpływa na bioróżnorodność, m.in. poprzez polowania na zagrożone gatunki ptaków (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Koty może i nie są kastrowane czy sterylizowane, co wiąże się z wydawaniem na świat kolejnych miotów kociąt i pogłębieniem problemu bezdomności tych zwierząt, ale także wzrostem ryzyka wystąpienia nowotworów czy ropomacicza, ale za to często są dokarmiane przez ludzi. Bezdomne koty mogą również liczyć na specjalne traktowanie w kawiarniach, restauracjach czy sklepach, gdzie chętnie zażywają drzemki.

Jednego z kocich rezydentów tureckiej lodziarni w Stambule uchwycił na nagraniu użytkownik forum Reddit o pseudonimie keras_rk. Sytuacja, jaka zdarzyła się na jego oczach, nadaje się na interesującą anegdotkę z zagranicznych wakacji.

Kociak podsiadł klientów w kawiarni

W poście z 24 kwietnia autor wpisu zamieścił nagranie przedstawiający czarno-białego mruczka drzemiącego na jednym z krzeseł. Jak wyjaśniono pod filmem, zwierzak rozłożył się akurat na siedzeniu przy stoliku, przy którym goście mieli za chwilę spożyć posiłek.

Autor wpisu zaoferował swojej dziewczynie krzesło, jednak wcześniej poprosił kelnerkę o "zajęcie się sytuacją". Para zapewne spodziewała się, że personel zwyczajnie przegoni zwierzę i zaprosi ich do stołu. Tak się jednak nie stało.

Zamiast odpędzić kota, kelnerka przesunęła mebel wraz ze zwierzęciem, po czym ustawiła w jego miejsce puste krzesło. Tym sposobem zarówno goście, jak i futrzasty śpioch mogli w spokoju cieszyć się czasem spędzonym w lodziarni - i to przy jednym stole!

Internauci z rozbawieniem przyznali, że po takim serwisie kawiarnia zdecydowanie zasługuje na pięć gwiazdek. I jak tu nie kochać Turcji?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: reddit.com

Tagi: Koty Nagranie