Swiatzwierzat.pl
Kot w kawiarni

reddit/keras_rk

Bezpański kot zasnął na krześle w kawiarni. Zaskakujące, jak zareagowała kelnerka

16 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Na popularnym forum Reddit pojawił się wpis, opisujący doświadczenia autora z zagranicznych wakacji. Wspomnienia z wizyty w tureckiej kawiarni rozczuliło internautów. Wszystko za sprawą reakcji kelnerki, która w pomysłowy sposób rozwiązała problem kota śpiącego na krześle.

W krainie tureckich kotów

Każdy, kto choć raz odwiedził Turcję, z pewnością zauważył dość ambiwalentny stosunek miejscowej ludności do wałęsających się po ulicach kotów. Mruczki są nieodłącznym elementem tureckiej kultury, a ich populację szacuje się na około milion osobników.

Bezdomność zwierząt stanowi ogromny problem w całym kraju i wygląda na to, że nikt nie kwapi się, by go rozwiązać. Mruczki, zarówno te żyjące na ulicach, jak i pupile swobodnie wychodzące ze swoich domostw, stanowią zagrożenie dla otaczających ich stworzeń. Eksperci przekonują, że aktywność tych drapieżników negatywnie wpływa na bioróżnorodność, m.in. poprzez polowania na zagrożone gatunki ptaków (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Koty może i nie są kastrowane czy sterylizowane, co wiąże się z wydawaniem na świat kolejnych miotów kociąt i pogłębieniem problemu bezdomności tych zwierząt, ale także wzrostem ryzyka wystąpienia nowotworów czy ropomacicza, ale za to często są dokarmiane przez ludzi. Bezdomne koty mogą również liczyć na specjalne traktowanie w kawiarniach, restauracjach czy sklepach, gdzie chętnie zażywają drzemki.

Jednego z kocich rezydentów tureckiej lodziarni w Stambule uchwycił na nagraniu użytkownik forum Reddit o pseudonimie keras_rk. Sytuacja, jaka zdarzyła się na jego oczach, nadaje się na interesującą anegdotkę z zagranicznych wakacji.

Chihuahua

Roczna chihuahua nie odnajduje się w schronisku. Widok jej cierpienia łamie serce

CZYTAJ DALEJ

Kociak podsiadł klientów w kawiarni

W poście z 24 kwietnia autor wpisu zamieścił nagranie przedstawiający czarno-białego mruczka drzemiącego na jednym z krzeseł. Jak wyjaśniono pod filmem, zwierzak rozłożył się akurat na siedzeniu przy stoliku, przy którym goście mieli za chwilę spożyć posiłek.

Autor wpisu zaoferował swojej dziewczynie krzesło, jednak wcześniej poprosił kelnerkę o "zajęcie się sytuacją". Para zapewne spodziewała się, że personel zwyczajnie przegoni zwierzę i zaprosi ich do stołu. Tak się jednak nie stało.

Zamiast odpędzić kota, kelnerka przesunęła mebel wraz ze zwierzęciem, po czym ustawiła w jego miejsce puste krzesło. Tym sposobem zarówno goście, jak i futrzasty śpioch mogli w spokoju cieszyć się czasem spędzonym w lodziarni - i to przy jednym stole!

Internauci z rozbawieniem przyznali, że po takim serwisie kawiarnia zdecydowanie zasługuje na pięć gwiazdek. I jak tu nie kochać Turcji?

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: reddit.com

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Dlaczego kot liże mnie po twarzy? Przyczyn tego zachowania jest kilka

Czytaj więcej >

Koty

Gdzie i dlaczego koty się chowają? 5 najczęstszych powodów

Czytaj więcej >

Koty

Pierwsze zakupy dla kota – o czym należy pamiętać?

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot drapie meble? Przyczyną złość? Wręcz przeciwnie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot nie reaguje na imię? Naukowcy poznali odpowiedź

Czytaj więcej >

Koty

Jak ulżyć kotu podczas upału? Sprawdzone i bezpieczne sposoby

Czytaj więcej >