Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Pośrednik wszedł do mieszkania i zamarł. Lokatorzy się wyprowadzili, ale nie zabrali wszystkiego
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 05.02.2024 14:49

Pośrednik wszedł do mieszkania i zamarł. Lokatorzy się wyprowadzili, ale nie zabrali wszystkiego

Zaniedbane króliki
Zaniedbane króliki, źródło: instagram.com/pumpkinsacres

Kobieta zajmująca się handlem nieruchomościami w jednym z mieszkań, którym miała przygotować do sprzedaży, zastała makabryczną scenę. Właściciele posiadłości, którzy wyprowadzili się ponad miesiąc temu, zostawili w salonie żywe zwierzęta. Bezbronne istoty pozostawione same sobie nie miały zbyt wielkich szans na przetrwanie. Ciężko wyobrazić sobie, jakie katusze przechodziły z powodu głodu, pragnienia i brudu, w którym przyszło im konać.

Agentka nieruchomości znalazła w mieszkaniu coś, co ją przeraziło

Pewna pośredniczka w sprzedaży nieruchomości miała za zadanie przeprowadzić oględziny mieszkania, w którym od ponad miesiąca nikt nie mieszkał. Przynajmniej tak myślała, dostała informację, że poprzedni lokatorzy wyprowadzili się kilka tygodni wcześniej. Nie spodziewała się, że w jednym z pokojów zostawią coś, a raczej kogoś, kto nigdy nie powinien był pozostać bez opieki nawet przez jeden dzień.

Ku zdziwieniu agentki nieruchomości, w zagrodzie zrobionej z przenośnych bramek rozstawionych w salonie, kicało kilka królików. Zwierzęta były wychudzone i brudne. Walające się wszędzie odchody wskazywały na to, że nikt od dawna się nimi nie interesował. Zdezorientowana kobieta postanowiła poprosić o pomoc specjalistów. 

Snapinsta.app_420651970_18409060519037058_5634003522103576481_n_1080.jpg
Króliki są bardzo delikatnymi zwierzętami, źródło: instagram.com/pumpkinsacres
Kot patrzy na ciebie w ten sposób? Nie bagatelizuj tego sygnału, chce ci przekazać coś ważnego Przez niego pożar strawił ponad 30 zwierząt, walka z ogniem trwała godzinami. Znalazł go pies

Ktoś raz na jakiś czas dokarmiał porzucone króliki

Agentka nieruchomości skontaktowała się z wolontariuszem zaangażowanym w działalność organizacji Pumpkin's Acres Rabbit Rescue. To jednostka zajmująca się opieką nad zaniedbanymi i porzuconymi królikami. Na szczęście, aktywiści zareagowali natychmiast. Niezwłocznie udali się pod wskazany adres, w celu zabezpieczenia porzuconych stworzeń.

Wiele wskazywało na to, że od wyprowadzki poprzednich lokatorów, którzy postanowili nie zabierać ze sobą swoich pupili, ktoś raz na jakiś czas dawał królikom wodę i pellet. Dzięki temu zwierzaki nie umarły śmiercią głodową. Jednak kilka tygodni spędzonych w brudzie i bez kontaktu z człowiekiem sprawiły, że króliki nie wyglądały dobrze. Co gorsza, czworonogi nie miały dostępu do siana, które powinno stanowić podstawę ich diety. To element konieczny do tego, aby przewód pokarmowy przedstawicieli tego gatunku pracował prawidłowo. Siedem zaniedbanych maluchów trafiło do Pumpkin's Acres Rabbit Rescue.

Snapinsta.app_420642765_18409060510037058_8245120243979021951_n_1080.jpg
Zaniedbane króliki żyły w ogromnym bałaganie, źródło: instagram.com/pumpkinsacres

Króliki zaskakująco dobrze zniosły czas spędzony bez ludzi

W organizacji króliki mogły liczyć na troskliwą opiekę oraz pomoc weterynaryjną. Ku zaskoczeniu specjalistów, okazało się, że żaden z zaniedbanych czworonogów nie choruje. Dzięki temu aktywiści mogli skupić się nie na leczeniu, a na dbaniu o to, żeby zwierzaki odzyskały prawidłową sylwetkę oraz nabrały zaufania do ludzi. 

Najstarsza samica, prawdopodobnie mama pozostałych stworków, dostała na imię Brandy. Natomiast pozostałe króliki dostały następujące imiona: Kahlua, Amaretto, Mojito, Malibu, Bourbon oraz Mimosa. Wszystkie zwierzaki, kiedy tylko będą na to gotowe, będą poszukiwać rodzin adopcyjnych. Te urocze, puchate kulki zasługują na wszystko, co najlepsze. Aktywiści postawili sobie za cel zadbanie o to, aby uratowane króliki już nigdy nie musiały doświadczać głodu, pragnienia oraz życia w brudzie.

Źródło: thedodo.com, instagram.com/pumpkinsacres