Swiatzwierzat.pl
Januszek

facebook/fabrykaporcelany

W katowickiej Fabryce Porcelany zaginął york. Na znalazcę czeka wysoka nagroda

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W Katowicach zaginął starszy pies rasy yorkshire terier. Zwierzak wabi się Januszek i ostatni raz był widziany tydzień temu na terenie Fabryki Porcelany. Pupil jest chory i przyjmuje leki, dlatego właściciele proszą o pomoc w poszukiwaniach. Choć wierzą,

Mieszkańcy Śląska od tygodnia poszukują Januszka. 9-letni piesek rasy yorkshire terier zaginął na terenie Fabryki Porcelany w Katowicach (ulica Porcelanowa 23). Właściciele czworonoga bardzo się martwią, ponieważ zwierzę choruje i przyjmuje na stałe drogie leki. 

Januszku, wróć!

Pomimo intensywnych prób odnalezienia psiego seniora, po Januszku nadal nie ma ani śladu. Malutki czworonóg nie miał na sobie obroży, co dodatkowo utrudnia poszukiwania. Jest krótko ostrzyżony, zaledwie dzień przed zaginięciem był u fryzjera. 

- Piesek zaginął 17 marca o godz. 15.55. Na monitoringu widzimy, że wyszedł z Fabryki Porcelany i chodziło po parkingu przy samochodach. Szukaliśmy go do późnych godzin wieczornych, ale niestety go nie znaleźliśmy - czytamy słowa właścicielki psa na portalu Dziennik Zachodni.

- Na tym terenie znajduje się dużo biur, jest sporo samochodów na parkingach. Nie chcemy nikogo oskarżać. Być może wskoczył komuś do samochodu lub ktoś go przygarnął, żeby go ogrzać i zabrał do domu. Jest też czarny scenariusz, że ktoś go po prostu przetrzymuje - powiedziała zmartwiona właścicielka psa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Na znalazcę czeka pokaźna suma

Zdjęcie Januszka zostało opublikowane na mediach społecznościowych i udostępnione ponad 300 razy. W treści wpisu obiecano, że dla znalazcy lub osoby, która doprowadzi właścicieli do zaginionego pupila przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości aż 10 tysięcy złotych.

Właściciele Januszka wciąż wierzą w moc ludzkich serc. Nie tracą nadziei, że pieskowi nic nie grozi i już niedługo wróci do swojego rodzinnego domu.

Jeśli widziałeś lub przygarnąłeś pieska bądź masz informacje na temat miejsca jego pobytu, to właściciele proszą o pilny kontakt telefoniczny pod numerem: 502 499 241. Właściciele psa gwarantują anonimowość.

Zobacz zdjęcia:

  • Suczka czekała godzinami w deszczu na powrót właściciela. Nie rozumiała, że ją porzucił

  • Twardy lockdown w całej Polsce. Nowe obostrzenia wchodzą w życie. Czy sklepy zoologiczne będą otwarte?

  • Malutka koala tuli się do operowanej mamy. Tak bardzo się boi, że już nigdy się nie obudzi

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >