Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Przeraził ogromnego niedźwiedzia, choć jest o wiele mniejszy. Tak bronił swojego terytorium
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 27.09.2023 14:50

Przeraził ogromnego niedźwiedzia, choć jest o wiele mniejszy. Tak bronił swojego terytorium

Atak na niedźwiedzia
Atak na niedźwiedzia, źródło: kitchener.ctvnews.ca

Niektóre niedźwiedzie mają w zwyczaju zakradać się na prywatne posesje. Zachęca je do tego perspektywa znalezienia czegoś smacznego do jedzenia. Pewien nieproszony gość w postaci ogromnego drapieżnika został przyłapany przez domowego czworonoga. Pupil postanowił zawzięcie bronić swojego terenu. Walka została nagrana przez domowy monitoring. 

Niedźwiedź grasował po ogródku

Niedźwiedzie są bardzo ciekawskimi i łakomymi zwierzętami. Cechy te sprawiają, że wiele osobników decyduje się na zakradanie się na tereny prywatnych posesji. Są zachęcane głównie zapachami jedzenia dochodzącymi z domów. Jednak równie apetyczne, z perspektywy tych zwierząt, są niektóre resztki zostawione w przydomowych śmietnikach.

Jeden z dorosłych niedźwiedzi, pod osłoną nocy rozglądał się po ogródku sąsiadującym z domem. Nieproszony gość, pomimo późnej pory został przyłapany na gorącym uczynku. Co więcej, gospodarz postanowił go ukarać. 

Kot zwisał z okna na najwyższym piętrze. Sąsiedzi rozpoczęli rozpaczliwą akcję ratunkową, jest wideo

Czworonóg postanowił zawalczyć o swoje

Niedźwiedź w pewnym momencie bardzo zbliżył się do do drzwi wejściowych. Okazało się, że fakt ten bardzo nie spodobał się jednemu z mieszkańców posesji. Chodzi o kota. Czworonóg postanowił pokazać intruzowi, co myśli o jego obecności w ogrodzie. 

Kot nie przejmował się tym, że jego rywal jest od niego znacznie cięższy. Zwierzak wykazał się ponadprzeciętną pewnością siebie. Widać było, że walczy o coś, co jest dla niego bardzo ważne.

Domowy pupil wyszedł naprzeciw niedźwiedziowi. Zjeżył się i zaczął na niego syczeć. 

Wynik walki był zaskakujący

Sytuacja ta prawdopodobnie pozostałaby słodką tajemnicą kota, gdyby nie przydomowy monitoring. Właściciele czworonoga, kiedy zdali sobie sprawę z wyczynu pupila, postanowili podzielić się tą historią z internautami.

Nagranie robi duże wrażenie. Kot przy niedźwiedzi wyglądał na wyjątkowo maleńkiego. Z całą pewnością, dzikie zwierzę nie miałoby najmniejszych problemów z wygraniem tej walki. Jednak pewność siebie domowego pupila zrobiła na niedźwiedziu tak duże wrażenie, że postanowił on poszukać szczęścia gdzieś indziej. Co więcej, to nie pierwsza potyczka kota z niedźwiedziem, której zwycięzcą został domowy czworonóg.

Źródło: kitchener.ctvnews.ca, newsweek.com