Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Porzucona w trawie ryba zaczęła się ruszać. Nie mógł przejść obok obojętnie
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 10.06.2024 07:02

Porzucona w trawie ryba zaczęła się ruszać. Nie mógł przejść obok obojętnie

złota rybka
fot. twitter.com/ beska

Mężczyzna dostrzegł migoczący przedmiot na środku swojego trawnika. Zaintrygowany, podszedł bliżej i zobaczył rybę. Zaskoczony znaleziskiem właściciel ogródka przekonany był, że stworzenie nie żyje. Nagle ta zaczęła się ruszać. Mężczyzna nie mógł nie pomóc biednemu zwierzęciu. Po cichu wierzył, że za ratunek spełni ona jego trzy życzenia.

W trawie leżała ryba

Złote rybki od zawsze były symbolem szczęście i dobrobytu. W chińskiej kulturze uważa się, że przynoszą one szczęście i pomyślność. A któż z nas będąc dzieckiem, nie wierzył i nie marzył o znalezieniu wodnego stworzenia spełniającego trzy życzenia. Dla jednej rodziny te marzenia niemal stały się rzeczywistością, gdy odkryli w swoim ogrodzie niezwykły skarb — najprawdziwszą złotą rybkę.

Pewnego dnia właściciel ogrodu dostrzegł na swoim terenie przykuwający uwagę przedmiot. Coś migotało w trawie. Gdy podszedł bliżej, zobaczył leżącą rybę. Zwierzę wydawało się być martwe. Niespodziewanie jednak zaczęło się poruszać. Mężczyzna nie mógł przejść obojętnie obok potrzebującego pomocy stworzenia. Problem stanowił jednak rezydent domu — kot o imieniu Willow.

Fotopułapka nagrała lisa. Uwagę zwraca jego zaskakujące ubarwienie. Leśnicy tłumaczą Hit w Pepco. Ta zabawka nie tylko sprawi psu frajdę, ale i rozwinie jego umiejętności

Mężczyzna uratował złotą rybkę

Mężczyzna był ogromnie zaskoczony widokiem ryby w swoim ogrodzie, ponieważ nigdzie w okolicy nie było stawów. Również żaden z jego sąsiadów nie miał oczka wodnego, w którym mogłyby pływać takie stworzenia. Musiał jednak jakoś pomóc biednemu zwierzęciu, gdyż bez dostępu do wody nie miałoby szans na przeżycie. Zabrał więc rybę do domu i ze starej szuflady od zamrażarki zrobił prowizoryczne akwarium. 

Właściciel kota nie miał bladego pojęcia o opiece nad rybami. Nie posiadał w domu również potrzebnych do tego przedmiotów. Znalezionej złotej rybce musiała chwilowo wystarczyć szuflada napełniona wodą. Mężczyzna długo zastanawiał się, skąd zwierzę wzięło się w jego ogródku. Z pomocą pośpieszyli internauci, którzy uważają, że stworzenie spadło z nieba. Drapieżny ptak musiał nieść ją jako ofiarę i przypadkowo upuścić. 

Kot zyskał nowego towarzysza

Mężczyzna wkrótce nabył odpowiednie akwarium wraz z kolorowym wyposażeniem i dobrą karmą. Postanowił nadać rybce imię Alice i zatrzymać ją w domu. Posiadający jedynie wiedzę z zakresu opieki nad kotem skontaktował się z hodowcami i poprosił o wskazówki i instrukcje, które pomogły mu stworzyć dla niej dobre warunki do życia. 

Właściciel nowego zwierzątka postanowił przedstawić Alice głównemu domownikowi. Kot Willow z początku czujnie przyglądał się nowemu członkowi rodziny. Po paru dniach postanowił podzielić się wspólną przestrzenią i przestał się przejmować jej obecnością. Złota rybka szybko zadomowiła się w nowym akwarium. Niestety jeszcze nie spełniła żadnego z życzeń mężczyzny, jednak jak dobrze wiemy z bajek, na to trzeba trochę poczekać.