Swiatzwierzat.pl
giga złota rybka

facebook/Bluewater Lakes

Wędkarz złowił 30-kilogramową „złotą rybkę”. Spełniłaby ze sto życzeń albo i więcej

25 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Myślicie, że im większa złota rybka, tym więcej życzeń może spełnić? W takim wypadku wędkarz z Wielkiej Brytanii, który złowił we Francji ponad 30-kilogramowy okaz, musiałby stworzyć ich całą listę. Nie ma się co dziwić, że opadła mu szczęka, gdy zobaczył, co chwyciło za haczyk. Uporczywa walka z gigantyczną rybą trwała niespełna pół godziny.

Wędkarz, który złowił gigantycznych rozmiarów złotą rybkę, niewątpliwie może uznać to za życiowy sukces, aczkolwiek jego osiągnięcie mocno zaalarmowało ekologów. W ocenie przyrodników taka zdobycz jest nie tylko sygnałem ostrzegawczym, ale i dowodem na to, że nieprzemyślane zachowanie człowieka może być tragiczne w skutkach dla środowiska naturalnego.

Wędkarz złowił 30-kilogramową „złotą rybkę”

Mieszkający w Wielkiej Brytanii 42-letni Andy Hackett to prawdziwy szczęściarz. Podczas rekreacyjnego wędkowania na łowisku Bluewater złapał aż 30-kilogramową rybę. Choć w tamtejszym ośrodku praktykuje się wypuszczanie swoich zdobyczy, a w razie jej zranienia opatrywanie, mężczyzna nie mógł odmówić sobie pamiątkowego zdjęcia ze swoją zdobyczą.

Brytyjczyk złowił złotą rybkę, a właściwie hybrydowy gatunek karpia i odmiany koi, czyli dalekiego kuzyna naszego rodzimego karpia. Koi, tłumacząc z japońskiego oznacza: „karp brokatowy”, to piękna ryba ozdobna, która pojawia się w oczkach wodnych i stawach na całym świecie.

Okazuje się, że kolosalny okaz ma około 20 lat, a w zbiorniku znalazł się przez Jansona Cowlera, który wpuścił go tam, gdy Karotka - bo takie imię nosi legendarna już złota rybka - była jeszcze młoda. Charakterystyczny pomarańczowy kolor przyczynił się do nadania temu gatunkowi potocznej nazwy, którą posługuje się wiele ludzi. Karotka przez lata pozostawała niezauważalna i opierała się przynętom wędkarzy. Zarząd łowiska przyznaje, że jej gabaryty są naprawdę imponujące, choć ich zdaniem można natknąć się tam na większe okazy.

Labrador

Rasy psów z tendencją do tycia. Z łatwością mogą stać się grube

CZYTAJ DALEJ

Złote rybki na wolności - uwolnione z domowych akwariów urosły i zagrażają ekosystemowi

Złote rybki są dość popularne wśród hodowców, którzy nierzadko sądząc, że wyświadczają im przysługę, chętnie wpuszczają je do przydomowych oczek wodnych. Zdarza się jednak, że przez nieuwagę lub złą wolę ryby trafiają do dzikich ekosystemów, gdzie rosną do monstrualnych rozmiarów i sieją spustoszenie wśród rodzimych gatunków.

Ekolodzy apelują, by nie dopuszczać do takich sytuacji, bowiem w innym wypadku traktuje się je jako gatunek inwazyjny. Skutki jego przebywania w takim zbiorniku wodnym mogą być opłakane, ponieważ złote rybki przyczyniają się do pogorszenia jakości wody poprzez zamulanie osadów dennych i niszczenie roślin, co w konsekwencji zaburza naturalną równowagę w stawach i jeziorach.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Pies z piłką; fot. unsplash/Luiza Sayfullina

Rasy psów z zamiłowaniem do piłki. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wypuszczałby jej z pyska

Piłka jest ulubioną zabawką niejednego psiaka! Zabawa piłką z właścicielem, gonienie za nią, wyławianie z wody, a wreszcie triumfalne noszenie w pysku... niejeden pies kocha swoją piłkę! Z racji zbliżającego się Mundialu prezentujemy Wam zestawienie ras psów, które również z chęcią pograłyby w futbol. Niektóre z nich najchętniej nigdy nie oddawałyby piłki.

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: eskarock.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Protest w centrum Warszawy. Koniec z mordowaniem zwierząt dla Louis Vuitton

Czytaj więcej >