Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Porwał yorka z podwórka. "Miłośnik" zwierząt w rękach policji, może odsiedzieć kilka lat
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 12.07.2022 15:12

Porwał yorka z podwórka. "Miłośnik" zwierząt w rękach policji, może odsiedzieć kilka lat

Lusia
policja.gov.pl

Do policjantów wydziału kryminalnego z Łęczycy dotarła wiadomość o kradzieży czworonoga. Łupem złodzieja padła 4-letnia suczka rasy yorkshire terrier. "Miłośnik" zwierząt był w szoku, że policji udało się go namierzyć w zaledwie 4 godziny.

Dognapping, czyli innymi słowy porywania psów, zazwyczaj rasowych, jest coraz powszechniejszym zjawiskiem, a wręcz plagą, z którą borykają się właściciele zwierząt. Złodzieje wykorzystują słabość opiekunów skradzionych pupili i żądają dużych sum pieniędzy w zamian za ich oddanie. Niekiedy postanawiają się wzbogacić, sprzedając je w sieci, rzadziej zaś przywłaszczają dla samych siebie.

Ofiarą przestępczego procederu może paść każdy, o czym przekonali się właściciele psa popularnej rasy yorkshire terrier.

Złodziej wdarł się na podwórko i ukradł yorka

Do zdarzenia doszło w środę (7 lipca) na terenie gminy Grabów. Do policjantów dotarła wiadomość, że około godziny 17 Lusia - bo tak wabi się niewielkich rozmiarów suczka - została zabrana ze swojego podwórka. Sprawca zabrał pupilkę do samochodu i odjechał.

- Zwierzę, które znajdowało się na terenie zamkniętej posesji, zostało zwabione do ogrodzenia. Sprawca, wykorzystując ufność, porwał czworonoga i wraz z nim odjechał samochodem - relacjonuje Mariusz Kowalski z policji w Łęczycy.

Przerażeni właściciele natychmiast zadzwonili na policję i opisali okoliczności kradzieży. Dzięki zebranym informacjom mundurowym udało się ustalić pojazd, którym poruszał się sprawca.

Lusia odnaleziona w sąsiednim powiecie

Policja błyskawicznie wytypowała posesję i bez najmniejszych problemów trafiła pod właściwy adres. 4 godziny sprawca porwania psa usłyszał pukanie do drzwi. Okazało się, że skradzione zwierzę przetrzymywano na terenie jednej z miejscowości w sąsiednim powiecie.

Lusia, choć wystraszona, wróciła cała i zdrowa pod opiekę prawowitego właściciela. Podejrzany o kradzież czworonoga usłyszał zarzut. Grozi mu teraz 5 lat pozbawienia wolności.

261-151688
261-151690

Do Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy wpłynęło już podziękowanie za szybkie i skuteczne wyjaśnienie sprawy porwania "Lusi".

podziękowanie

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Policja.gov.pl

Tagi: Pies York Policja