Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jego pomeranian stracił wzrok. Wymyślił genialny sposób, jak mu pomóc
Zuza Siwek
Zuza Siwek 01.02.2021 01:00

Jego pomeranian stracił wzrok. Wymyślił genialny sposób, jak mu pomóc

pomeranian
facebook.com/ Creality, Chad Lalande

Pomeranian należący do Chada Lalande nie mógł się przyzwyczaić do nagłej ślepoty. Seniorce trudno było się poruszać po mieszkaniu i nawigować tak, by nie wpadać na meble, przedmioty, czy ściany. Właściciel nie mógł patrzeć, jak jego ukochana przyjaciółka cierpi, wymyślił więc patent, który bardzo jej pomógł!

Pomeranian stracił wzrok

Pomysł mężczyzny był prosty, ale bardzo efektowny. Zaprojektował specjalną obręcz, przyczepianą do obroży psiny tak, by mogła swobodnie poruszać się po mieszkaniu, ale nie wpadać na wszystko dookoła.

Projekt ma za zadanie ostrzec Siennę, że zbliża się do jakiegoś obiektu i powstrzymać ją od wejścia na niego. Obręcz znajdująca się kilka centymetrów od głowy suczki blokuje dalszą drogę, dzięki czemu pomeranian w nic nie uderzy!

Okazało się jednak, że choć projekt jest prosty, wymaga wielu ulepszeń. Chad wykonał kilka różnych wersji, które przetestował na suczce, jednak każda z nich miała jakieś mankamenty.

Dopiero niedawno udało mu się stworzyć model idealny dla Sienny. Do wykonania wszystkich projektów użył specjalnego oprogramowania i drukarki 3d.

Genialny pomysł właściciela

Dotychczasowa wersja sprawdza się najlepiej. Autor pochwalił się nią na Facebooku, załączając link do gotowego projektu, który każdy może pobrać i w ten sposób pomóc własnemu pupilowi.

- Głowa twojego szczeniaka lub kota przechodzi przez środek środkowej obręczy. Na samym końcu poziomych prętów znajdują się dwie szczeliny, których używasz do przymocowania obręczy do zwierzęcia. Używałem starej sznurówki do butów, aż mogłem dostać się do sklepu i zdobyć kilka pasków na rzepy, aby przewlec je przez szczeliny - wyjaśnia Chad na stronie, gdzie udostępnił szablon.

Choć przyznaje, że pomeranian nie wygląda na zachwyconego, gdy nosi obręcz, wynalazek zdecydowanie mu pomógł. Przestał obijać się o meble i ściany, a internauci bardzo chwalą pomysł właściciela.

 - Takie projekty przywracają mi wiarę w ludzkość, choćby odrobinę - napisał jeden z nich na Facebooku.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: o2.pl, thingiverse.com