Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Polscy turyści uratowali niewidomego psa. „Skomentuję to krótko: brawa to za mało"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.01.2022 01:00

Polscy turyści uratowali niewidomego psa. „Skomentuję to krótko: brawa to za mało"

Ratunek dla psa
facebook/Łukasz Litewka

W niedzielny wieczór sieć obiegło niesamowite zdjęcie przedstawiające dwójkę turystów niosących przez las ślepego psa. Starsze zwierzę zostało znalezione w pobliżu szlaku. Młodzi ludzie porzucili swoje dotychczasowe plany, aby udzielić zwierzakowi pomocy.

Sosnowiecki radny Łukasz Litewka opisał w mediach społecznościowych niezwykłą historię z udziałem polskich turystów. Justyna, Jacek, Piotrek i Aga wybrali się w góry. Podczas wędrówki przez zauważyli niewidomego psa, który nie powinien się tam znaleźć.

Psi senior otrzymał pomoc od turystów

Miłośnicy pieszych wycieczek dostrzegli starszego psa brodzącego w zamarzniętym strumieniu. W pobliżu nie było nikogo, kto mógłby być jego właścicielem. - Biedak był kompletnie zdezorientowany, okazało się, że jest ślepy - relacjonuje autor wpisu. Zwierzak na szczęście trafił na pomocnych ludzi, którzy nie odwrócili od niego wzroku i postanowili zmodyfikować swoje plany. Młodzi turyści okryli psa kocem, a następnie położyli go na plastikowych sankach. W ten sposób dwóch mężczyzn wyniosło staruszka z lasu i skierowało się do pobliskiego przytuliska dla bezdomnych zwierząt.

"To najpiękniejszy koniec weekendu"

Fotografia przedstawiająca akcję ratunkową została nadesłana do sosnowieckiego radnego, który poinformował w komentarzu pod wpisem, że piesek trafił już pod opiekę pracowników schroniska i jest bezpieczny. Jednocześnie zaznaczył, że trwają poszukiwania nowego opiekuna.

- Skomentuje to krótko: brawa to za mało, serio - napisał Łukasz Litewka.

Dotychczas nie ustalono, czy piesek uciekł, zgubił się, czy może został porzucony, dlatego prosimy o wstrzymanie się od wydawania osądów pod adresem właścicieli. Zamiast tego, składamy wyrazy uznania i szacunku jego wybawicielom, którzy dzięki bohaterskiej postawie i wrażliwości uratowali czworonogowi życie. - To zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Piesek miał wielkie szczęście że trafił na tak cudownych ludzi - podsumowała jedna z internautek.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: Łukasz Litewka

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami