Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Suczka wyglądała, jakby już nie żyła. Gdy się wybudziła, czekało na nią nowe życie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 16.01.2022 01:00

Suczka wyglądała, jakby już nie żyła. Gdy się wybudziła, czekało na nią nowe życie

Zdjęcie ilustracyjne
unsplash/Dasha Urvachova

Pewna kobieta szła do pracy w bardzo mroźny dzień, kiedy zauważyła psa leżącego na ziemi. Gdy pochyliła się, by go dotknąć, poczuła, że ciało zwierzęcia jest sztywne z zimna. Zakładając, że jest już za późno, rozpłakała się nad losem psiaka, który musiał umrzeć samotnie. Niespodziewanie pupil poruszył łapką. Fale mrozu i niesprzyjające warunki pogodowe utrudniają życie ludziom i są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt. W niektórych rejonach świata, m.in. w Rosji i Kazachstanie, sytuacja jest do tego stopnia ekstremalna, że zamarznięte na kość zwierzęta to powszechny widok na ulicach.

Ciało suczki było lodowate

Kobieta, która znalazła sztywnego czworonoga, była pewna, że stworzenie już nie żyje. Roniąc łzy nad jego ciałem, nie mogła odżałować, że nie znalazła go wcześniej. Gdy tak płakała, pies nagle się poruszył.

Kobieta dostrzegła nieśmiały ruch łapką i ogromnie się ucieszyła. Nie tracąc czasu, zabrała zwierzę do kliniki weterynaryjnej, gdzie nadano mu imię Varya. 

Niewielka suczka miała bardzo niską temperaturę ciała, a do tego znajdowała się w stanie śpiączki. Co gorsza, w trakcie badań weterynarze ustalili, że Varya doznała urazu mózgu oraz złamania miednicy. Psinkę czekała skomplikowana operacja, dlatego przeniesiono ją do większego szpitala, wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt.

Lekarze podłączyli suczkę pod kroplówkę, podali jej antybiotyki, leki przeciwbólowe, a także przeprowadzili transfuzję krwi. Dzięki temu wszystkiemu, pewnego dnia Varya w końcu się wybudziła. Stan zwierzęcia się ustabilizował, dlatego skierowano ją na operację. Przed przewiezieniem na salę operacyjną, Varya została mocno ucałowana i pogłaskana po głowie.

Psia wojowniczka

Suczka spisała się doskonale, jednak ze względu na osłabienie organizmu następne dni spędziła w izolacji, dochodząc do siebie. Mimo tego, w dalszym ciągu cieszyła się ogromną miłością i uwagą ze strony personelu szpitala. Kilka tygodni później Varyę wypisano ze szpitala i zezwolono na powrót do domu swojej nowej opiekunki - wybawicielki, która tamtego dnia znalazła ją nieprzytomną na chodniku. Suczka była bardzo szczęśliwa, że w końcu ma ciepły dom! Teraz każdego dnia jest rozpieszczana tak mocno, jak na to zasługuje, a w zamian za ratunek, obdarowuje swoją panią miłością i gryzie wszystko, co znajdzie się w zasięgu jej pyszczka.

Zobacz zdjęcia:

Varya
undefined
undefined
undefined

Źródło: ilovemydogsomuch.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami