Swiatzwierzat.pl

pixabay/Skitterphoto

Policyjny pies Mister pobiegł śladem niedoszłego samobójcy. Tyle wystarczyło, by zapobiec tragedii

11 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Lubelscy mundurowi uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Znaczącą rolę w odnalezieniu desperata odegrał pies policyjny Mister. Dzięki jego znakomitym umiejętnościom tropienia pomoc na szczęście przyszła na czas. W sobotę, 9 lipca dyżurny komendy otrzymał informację o mężczyźnie, który dzień wcześniej oddalił się z miejsca zamieszkania. Ze zgłoszenia wynikało, że 36-letni mieszkaniec Chełma może podjąć desperacki krok, aby odebrać sobie życie.

Niedoszłego samobójcę odnaleziono dzięki psu tropiącemu

Zgłaszający poinformował służby, że zaginiony mężczyzna pozostawił przy lesie w miejscowości Jagodne swój samochód i oddalił się w nieznanym kierunku. Każda minuta zwłoki mogła realnie zagrażać życiu, dlatego policjanci natychmiast podjęli poszukiwania. Kiedy człowiek i technologia zawodzą, do pomocy wzywane są bohaterskie czworonogi! I tym razem policyjny pies Mister nie zawiódł w potrzebie. Doskonale rozwinięty zmysł węchu i wypracowane ze swoim przewodnikiem umiejętności sprawiły, że czworonożny funkcjonariusz w bardzo krótkim czasie podjął trop mężczyznę, który potrzebował pomocy.

68-205253

Mister wraz z przewodnikiem sierżantem sztabowym Jakubem Nosalem ruszył w głąb lasu. Po niespełna pół godziny, w odległości około półtora kilometra od samochodu, wytropił leżącego na ziemi mężczyznę. 36-latek był przytomny. Funkcjonariusze zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia. Karetka zabrała mężczyznę do szpitala, gdzie trafił pod opiekę medyków.

68-205252
68-205254

Nigdy nie jesteś sam

Policja przypomina, że zdrowie psychiczne jest fundamentalnym dobrem osobistym człowieka, dlatego jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się prosić o wsparcie osoby i instytucje, które pomogą nam przejść przez ten trudny czas. Warto także zwracać uwagę na nietypowe zachowanie naszych bliskich mogące sygnalizować depresję.

- Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami - apeluje lubelscy policjanci.

Osoby zmagające się z problemami natury psychicznej mogą bezpłatnie i anonimowo skontaktować się ze specjalistami dyżurującymi pod numerem Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 i Telefonem dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

Można także zwrócić się do wielu instytucji pomocowych, między innymi miejskiego ośrodka pomocy rodzinie, ośrodka interwencji kryzysowej oraz ośrodka pomocy społecznej czy poradni psychologicznej, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Źródło: policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Czytaj więcej >

Psy

Rodzina na wakacjach zapozowała do zdjęcia. Bezdomny piesek zdecydowanie skradł całe show
Czytaj więcej >

Psy

Spacerował z psem po plaży. Omal nie porwała ich gigantyczna fala
Czytaj więcej >

Psy

Owczarek niemiecki poznaje małe kocięta. Pies chciał rządzić, role szybko się odwróciły
Czytaj więcej >

Psy

Zauważyła na skórze bolesne strupy. Wszystko zaczęło się od całowania zwierzaków domowych
Czytaj więcej >

Psy

Właściciele lokalu dosadnie o tym, co myślą o psach w restauracji. Wystawiono tabliczkę
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]