Swiatzwierzat.pl
koń

Mounted Unit - NSW Police Force/FB

Była pierwszą policjantką na koniu. Poruszające, jakie miała ostatnie życzenie

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Rita Meredith, pierwsza policjantka z Wielkiej Brytanii pracująca w wydziale konnym miała tylko jedno życzenie. Kilkanaście dni temu poprosiła o spotkanie ze zwierzętami, które tak bardzo uwielbiała. Umierająca 75-latka wyznała, że pragnie po raz ostatni

Rita Meredith była poruszona tym, co zrobili dla niej policjanci. Po latach ciężkiej służby zgodzili się przyprowadzić do niej konie, która tak bardzo uwielbiała. 75-latka była prawdopodobnie pierwszą konną policjantką. Z powodu coraz gorszego stanu zdrowia nie mogła opuścić placówki medycznej, jednak dla medyków i mundurowych to nie był problem, aby spełnić ostatnie życzenie Meredith. 

Ostatnie życzenie 

- Mama mówiła, że konie były piękne. Nie mogła uwierzyć, że policjanci jechali do niej 5 godzin tylko po to, aby mogła spotkać się z końmi - powiedział jej syn, Robert Parnaby w rozmowie z Daily Mail Australia.

Z kolei jej synowa, Emily Sykes dodała na Facebooku, że wydarzenie było bardzo poruszające, jak i nie zabrakło na miejscu łez. Podziękowała policjantów na spokój i opanowanie oraz możliwość nakarmienia koni jabłkami.

[EMBED-4258]

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Spotkanie z królową Elżbietą II 

75-letnia Rita Meredith prawdopodobnie już nie wróci do domu. Jej stan zdrowia nie pozwala na wyjście ze szpitala, opiekuje się nią personel medyczny. 

Policjantka miała dokonać wielu wspaniałych rzeczy w swoim życiu. Obecnie stara się wspominać tylko te dobre chwile. Praca w policji wiele ją nauczyła, jak i dała możliwość m.in. spotkania się z królową Elżbietą II w 1967 roku. Meredith dosiadała wtedy konia, kiedy to monarchini stała obok i z zachwytem patrzyła na mundurową. Jak wiemy, Elżbieta II jest wielką miłośniczką koni. Pomimo swojego wieku (94-lata), wciąż jeździ konno.

- Kiedy mama spotkała królową, jej koń Neville próbował zjeść futro z płaszcza monarchini! Królowa obróciła wszystko w żart, wyznając jak wspaniale jest mieć kobietę w tej pracy - czytamy.

Po wielu latach służby w Wielkiej Brytanii rodzina w 1991 roku przeprowadziła się do Australii. Policjantka pomagała dzieciom z niepełnosprawnością tworząc dla nich dom zastępczy. W ciągu wielu lat w jej domu było aż 61 dzieci, które otrzymały pomoc. 

Zobacz zdjęcie:

[EMBED-4259]

Podobne artykuły

szczeniak

Aktualności

Dwie osoby odmówiły adopcji szczeniaka, którym wcześniej opiekował się wójt Żelazkowa

Czytaj więcej >
waldemar b.

Aktualności

Były senator PiS Waldemar B. tłumaczy się z przywiązania psa do samochodu. "To absurd”

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
zmija

Aktualności

Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Niepokojące wiadomości z Warszawy. Rozpoczął się sezon na kleszcze, są gigantyczne

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - pies

Aktualności

Nawet 500 zł grzywny za niedopilnowanie psa. Nowe przepisy lada moment wchodzą w życie

Czytaj więcej >