Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Praca marzeń dla miłośników zwierząt. Rusza nabór do konnych patroli we Wrocławiu
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.03.2021 01:00

Praca marzeń dla miłośników zwierząt. Rusza nabór do konnych patroli we Wrocławiu

Zdjęcie podglądowe  - koń z opiekunką
unsplash/Philippe Oursel

Praca marzeń może oraz szansa na doświadczenie niezapomnianej przygody być bliżej, niż myślisz. W stolicy Śląska ruszył nabór Referatu Patroli Konnych. Wolne są trzy miejsca pracy, zaś sama rekrutacja jest nieograniczona czasowo. Potrwa do momentu znalezienia idealnych kandydatów i uzupełnienia kadry. 

Wymarzona praca dla miłośników zwierząt

Referat Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia obchodzić będzie w tym 25. rocznicę utworzenia. W 1996 roku zapadła decyzja o utworzeniu patroli konnych. Z początku tworzyli ją wydelegowani funkcjonariusze, którzy rozpoczęli szkolenie jeździeckie pod okiem trenera Stanisława Przybylaka.

Oficjalne rozpoczęcie służby przypadło na marzec 1997 roku. Czterech strażników na koniach Krater, Sygnet, Etat i Ataman wyruszyło na zwiady, zapewniając bezpieczeństwo i porządek publiczny mieszkańców Wrocławia. Zaledwie kilka miesięcy później straż miała już do dyspozycji sześć rumaków oraz trzynastu wyspecjalizowanych w jeździe konnej funkcjonariuszy. 

Obecnie w szeregach Referatu Patroli Konnych znajduje się siedem koni, które znakomicie radzą sobie niemal w każdych warunkach. Z dumą kroczą zarówno po terenach zielonych takich jak parki, lasy czy tereny wodonośne, jak i centrum miasta. Można je często zaobserwować w historycznym rejonie Ostrowa Tumskiego. Eleganckie wierzchowce dosiadane przez strażników miejskich nie tylko pilnują porządku tam, gdzie samochody nie mają wjazdu, ale biorą również udział w prezentacjach, spektaklach i uroczystościach galowych. 

Na obecną chwilę trwa rekrutacja na jeźdźców dla trzech koni: Eryka, Tankreda i Solarisa. Zwierzęta mają odpowiednie predyspozycje zawodowe, takie jak odporność na hałas i stres oraz zrównoważony charakter, dlatego są w pełni gotowe do rozpoczęcia pracy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Z

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Tagi: Polska Koń