Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe  - koń z opiekunką

unsplash/Philippe Oursel

Praca marzeń dla miłośników zwierząt. Rusza nabór do konnych patroli we Wrocławiu

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Jeśli chcesz połączyć pracę z pasją, a przy okazji nie boisz się nowych wyzwań, to czeka na Ciebie interesująca oferta. Wystartowała rekrutacja, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom koni. Komenda Straży Miejskiej we Wrocławiu otwiera nabór do

Praca marzeń może oraz szansa na doświadczenie niezapomnianej przygody być bliżej, niż myślisz. W stolicy Śląska ruszył nabór Referatu Patroli Konnych. Wolne są trzy miejsca pracy, zaś sama rekrutacja jest nieograniczona czasowo. Potrwa do momentu znalezienia idealnych kandydatów i uzupełnienia kadry. 

Wymarzona praca dla miłośników zwierząt

Referat Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia obchodzić będzie w tym 25. rocznicę utworzenia. W 1996 roku zapadła decyzja o utworzeniu patroli konnych. Z początku tworzyli ją wydelegowani funkcjonariusze, którzy rozpoczęli szkolenie jeździeckie pod okiem trenera Stanisława Przybylaka.

Oficjalne rozpoczęcie służby przypadło na marzec 1997 roku. Czterech strażników na koniach Krater, Sygnet, Etat i Ataman wyruszyło na zwiady, zapewniając bezpieczeństwo i porządek publiczny mieszkańców Wrocławia. Zaledwie kilka miesięcy później straż miała już do dyspozycji sześć rumaków oraz trzynastu wyspecjalizowanych w jeździe konnej funkcjonariuszy. 

Obecnie w szeregach Referatu Patroli Konnych znajduje się siedem koni, które znakomicie radzą sobie niemal w każdych warunkach. Z dumą kroczą zarówno po terenach zielonych takich jak parki, lasy czy tereny wodonośne, jak i centrum miasta. Można je często zaobserwować w historycznym rejonie Ostrowa Tumskiego. Eleganckie wierzchowce dosiadane przez strażników miejskich nie tylko pilnują porządku tam, gdzie samochody nie mają wjazdu, ale biorą również udział w prezentacjach, spektaklach i uroczystościach galowych. 

Na obecną chwilę trwa rekrutacja na jeźdźców dla trzech koni: Eryka, Tankreda i Solarisa. Zwierzęta mają odpowiednie predyspozycje zawodowe, takie jak odporność na hałas i stres oraz zrównoważony charakter, dlatego są w pełni gotowe do rozpoczęcia pracy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Jakie wymagania powinien spełniać kandydat?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Z

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >