Swiatzwierzat.pl > Koty > Policjant zginął podczas wojny w Ukrainie. Przed śmiercią wspomniał o swoim kocie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 11.07.2022 16:48

Policjant zginął podczas wojny w Ukrainie. Przed śmiercią wspomniał o swoim kocie

Danilo Safonov
fot: uaarmy_animals

Wojna w Ukrainie pochłonęła życia setki tysięcy osób. Wśród ofiar brutalnych walk w Mariupolu znalazł się policjant Danylo Safonow. Mężczyzna przed śmiercią poprosił o spełnienie jego ostatniego życzenia. Chodziło o jego ukochanego kota.

W maju 2022 roku dramatyczna obrona Mariupola dobiegła końca. Pomimo, iż Ukraińcy odbili miasto z rąk rosyjskich okupantów, bitwa trwająca niemal trzy miesiące zebrała tragiczne żniwo. Śmierć ponieśli zarówno żołnierze, mundurowi czy policjanci, ale także ludność cywilna czy zwierzęta.

Policjant z Ukrainy przed śmiercią poprosił o jedno

Jedną z ofiar wspomnianej bitwy był policjant służby prewencji Danylo Safonow. Mężczyzna zginął pod ostrzałem moździerzy podczas wykonywania misji na terenie zakładu Azowstal w Mariupolu. Poniósł śmierć u boku dwóch innych żołnierzy.

Zanim jednak doszło do tragedii, Safonow poprosił mieszkańców Mariupola o spełnienie jego ostatniego życzenia. Prośba dotyczyła ukochanego zwierzęcia, który w przypadku śmierci właściciela pozostałby bez opieki. Jak zrelacjonowała organizacja pro-zwierzęca Ukrainian Army Animals na Instagramie, policjant oprosił Ukraińców przed śmiercią o uratowanie jego kota. Tak też uczynili.

- Ukraińcy znaleźli go i uratowali! Wczoraj zabrali go na wolne terytorium. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - twój kot jest bezpieczny! - czytamy w poście.

Sądząc po wpisach na profilu Safonow na Twitterze, które nierzadko były opatrzone zdjęciami czarnego kota, zwierzę z pewnością zajmowało szczególne miejsce w sercu swojego właściciela i było przez niego dobrze traktowane.

- Był dobrym, bystrym facetem, wykonał swoją pracę. Bardzo kochał swoje dziecko. To wielka tragedia dla wszystkich. Naprawdę wierzył, że wróci do swojego Doniecka – wspomina zmarłego funkcjonariusza Michaił Wierszynin, szef policji patrolowej, cytowany przez "Hromadske".

Ostatnia wola Safonowa zagwarantowała mruczkowi bezpieczeństwo i szansę na znalezienie nowego domu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: twitter/daniil_donetsk, kobieta.wp.pl