Swiatzwierzat.pl
Danilo Safonov

fot: uaarmy_animals

Policjant zginął podczas wojny w Ukrainie. Przed śmiercią wspomniał o swoim kocie

11 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wojna w Ukrainie pochłonęła życia setki tysięcy osób. Wśród ofiar brutalnych walk w Mariupolu znalazł się policjant Danylo Safonow. Mężczyzna przed śmiercią poprosił o spełnienie jego ostatniego życzenia. Chodziło o jego ukochanego kota.

W maju 2022 roku dramatyczna obrona Mariupola dobiegła końca. Pomimo, iż Ukraińcy odbili miasto z rąk rosyjskich okupantów, bitwa trwająca niemal trzy miesiące zebrała tragiczne żniwo. Śmierć ponieśli zarówno żołnierze, mundurowi czy policjanci, ale także ludność cywilna czy zwierzęta.

Policjant z Ukrainy przed śmiercią poprosił o jedno

Jedną z ofiar wspomnianej bitwy był policjant służby prewencji Danylo Safonow. Mężczyzna zginął pod ostrzałem moździerzy podczas wykonywania misji na terenie zakładu Azowstal w Mariupolu. Poniósł śmierć u boku dwóch innych żołnierzy.

Zanim jednak doszło do tragedii, Safonow poprosił mieszkańców Mariupola o spełnienie jego ostatniego życzenia. Prośba dotyczyła ukochanego zwierzęcia, który w przypadku śmierci właściciela pozostałby bez opieki.

Jak zrelacjonowała organizacja pro-zwierzęca Ukrainian Army Animals na Instagramie, policjant oprosił Ukraińców przed śmiercią o uratowanie jego kota. Tak też uczynili.

- Ukraińcy znaleźli go i uratowali! Wczoraj zabrali go na wolne terytorium. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - twój kot jest bezpieczny! - czytamy w poście.

BeFunky-collage (65)

Nowożeńcy zapozowali z psem do zdjęcia. Tego samego dnia już nie żył

CZYTAJ DALEJ

Sądząc po wpisach na profilu Safonow na Twitterze, które nierzadko były opatrzone zdjęciami czarnego kota, zwierzę z pewnością zajmowało szczególne miejsce w sercu swojego właściciela i było przez niego dobrze traktowane.

- Był dobrym, bystrym facetem, wykonał swoją pracę. Bardzo kochał swoje dziecko. To wielka tragedia dla wszystkich. Naprawdę wierzył, że wróci do swojego Doniecka – wspomina zmarłego funkcjonariusza Michaił Wierszynin, szef policji patrolowej, cytowany przez "Hromadske".

Ostatnia wola Safonowa zagwarantowała mruczkowi bezpieczeństwo i szansę na znalezienie nowego domu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: twitter/daniil_donetsk, kobieta.wp.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Kot czy pająk? Opiekunka zdębiała, gdy zobaczyła, co wyprawia zwierzak, nagranie to hit

Czytaj więcej >

Koty

Koci Książę cudem uniknął śmierci. "We wnętrzu uszu znajdowała się prawdziwa kopalnia świerzbowca"

Czytaj więcej >

Koty

Nie wiedzieli, że są filmowani. Dwóch nastolatków uratowało kota potrąconego na drodze

Czytaj więcej >

Koty

"Kto zjadł mój obiad?" Kotka zemściła się za kradzież jedzenia, zwierzaki rozbawiły cały Internet

Czytaj więcej >

Koty

Pielęgniarka przygarnia kotkę z ulicy. Wkrótce z brzydkiego kaczątka zmienia się w księżniczkę

Czytaj więcej >

Koty

Katowice: Spod gruzów wyciągnięto Milusia. Nadal poszukiwany jest jeden kot i pies

Czytaj więcej >