Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Policja wypatrzyła przerażonego kotka na autostradzie. Nie powinien się tam znaleźć
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 31.08.2022 13:04

Policja wypatrzyła przerażonego kotka na autostradzie. Nie powinien się tam znaleźć

Policjant
Twitter @PoliciaGr

Nietypowa sytuacja miała miejsce na autostradzie w Granadzie. Hiszpańska policja została zmuszona do zatrzymania ruchu. Jeden z funkcjonariuszy wybiegł na drogę, ale za - wbrew pozorom - nieodpowiedzialne zachowanie należą mu się wielkie brawa.

Wśród publikowanych przez nas artykułów wielokrotnie pojawiają się treści, które budzą kontrowersje i pozwalają powątpiewać w sens naszego gatunku. Tym razem mamy przyjemność opowiedzieć historię stanowiącą dowód, że istnieją dobrzy ludzie, którzy nie są obojętni na krzywdę zwierząt.

Wystraszony kotek biegał po autostradzie

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 sierpnia na autostradzie A-44 w Hiszpanii. Lokalna policja uznała za konieczne zatrzymanie ruchu, co zdenerwowało wielu kierowców.

W pewnym momencie jeden z policjantów opuścił radiowóz i wbiegł na drogę. To pozornie nieodpowiedzialne zachowanie tak naprawdę było próbą pomocy rannemu zwierzęciu. Okazało się, że na drodze znalazł się mały kotek, który starał się przejść na drugą stronę, ale był zbyt spanikowany z powodu jadących samochodów.

Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, mężczyzna pochwycił mruczka i zabrał go w bezpieczne miejsce. Jak poinformowano na Twitterze, kot był ranny i dość wzburzony, ale zrozumiał, że szybko zrozumiał, że policjanci są przy nim po to, aby mu pomóc. Finalnie zgodził się na współpracę.

Blokada autostrady wywołała krytykę

Chociaż po publikacji wpisu w mediach społecznościowych policjant ratujący życie rannego zwierzęcia został okrzyknięty bohaterem, a sekcję komentarzy wypełniły wyraz podziękowania, pojawiły się też krytyczne wypowiedzi na temat postawy funkcjonariuszy.

Zdaniem niektórych blokada autostrady była nieuzasadniona, a utrudnienia ruchu spowodowały duże opóźnienie. Hiszpańska policja postanowiła odpowiedzieć na skargi, nie siląc się na uprzejmości:

- Jeśli autostrada musi zostać na chwilę zamknięta, żeby uratować uroczego kotka, to jest zamknięta i kropka. Chodzi o życie zagrożonego zwierzęcia i bezpieczeństwo kierowców - napisano bez ogródek.

Nie bądźmy obojętni w takich sytuacjach. Warto pomagać zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Nigdy nie wiadomo, czy sami nie będziemy potrzebowali tej pomocy.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Twitter @PoliciaGr

Tagi: Kot Policja