Swiatzwierzat.pl
Ranny kotek

policja.gov.pl

Policja wstrzymała ruch, by ratować potrąconego kotka. Nikt inny mu nie pomógł

13 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W piątkowy poranek, tj. 10 września, przed godziną 7 dyżurny Komendy Powiatowa Policji we Wschowie otrzymał zgłoszenie o rannym zwierzaku leżącym na drodze krajowej nr 12. Mały kotek został prawdopodobnie potrącony przez przejeżdżający samochód i nie mógł samodzielnie zejść z ulicy.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że obolały i sparaliżowany strachem mruczek znajdował się na środku ruchliwej jezdni w miejscowości Dębowa Łęka. Nikt nawet nie zatrzymał się, aby go ratować.

Dziesiątki samochodów mijały rannego kotka

Malec leżał bezgłośnie, nie prosząc o pomoc. Ze względu na poniesione obrażenia, miał olbrzymi problem z samodzielnym zejściem z jezdni.

Zważając na zwiększający się ruch drogowy oraz pogarszający się z minuty na minutę stan zdrowia zwierzęcia, na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano patrol prewencji.

Mundurowi wstrzymali ruch nadjeżdżających pojazdów, po czym ściągnęli kotka ze środka drogi.

Zdjęcie ilustracyjne

Niezwykła misja kapłana. Ksiądz w trakcie mszy szuka domów dla bezpańskich psów

CZYTAJ DALEJ

Życie mruczka jest w rękach lekarzy

Kotek był poturbowany i bardzo przestraszony, dlatego wschowscy stróżowie prawa przetransportowali go do specjalistycznego centrum zdrowia, gdzie oddano go pod opiekę weterynarza.

Dalsze losy pupila pozostają niestety nieznane. Niemniej jednak trzymamy kciuki, aby pod okiem profesjonalistą doszedł do siebie i wkrótce znalazł kochający dom.

Przypominamy, aby zachować szczególną ostrożność podczas podróży w pobliżu łąk, lasów, czy pól. Nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy może przydarzyć się nieszczęśliwy wypadek z udziałem zwierzęcia.

Nie zapominajmy przy tym, że ustawa o ochronie zwierząt nakazuje kierowcy udzielić pomocy zwierzęciu. Za ucieczkę z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy grozi kara grzywny.

Uratowany zwierzak

Źródło: policja.gov.pl

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >