Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

unsplash/Sebbi Strauch

Niezwykła misja kapłana. Ksiądz w trakcie mszy szuka domów dla bezpańskich psów

13 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Ojciec João Paulo Araujo Gomes znany jest z tego, że przyprowadza do kościoła niezwykłych gości. Duchowny obrał za swój cel pomoc zwierzętom w potrzebie, dlatego podczas mszy prezentuje czworonogi "do wzięcia" i prosi wiernych o ich adopcję. Dzięki szlachetnej inicjatywie księdza kilkadziesiąt pupili odnalazło nowych właścicieli.

Ojciec João Paulo, będący proboszczem w parafii Sant'Ana w Brazyli, odkąd pamięta kochał zwierzęta - do tego stopnia, że trzyma je na plebanii. Jaki cel przyświeca duchownemu? Uwolnienie bezdomnych zwierzaków od cierpienia i znalezienie im kochających domów.

Pies przy ołtarzu

Od ponad dziesięciu lat duchowny z Brazylii realizuje niebywałą misję - odnajduje zwierzęta na ulicy, a następnie ofiarowuje im schronienie, jedzenie i opiekę. Z czasem psy stały się nieodłącznym elementem parafii.

To jednak nie koniec. Ojciec João Paulo pozwala im nawet na uczestniczenie w niedzielnych nabożeństwach. Podczas ceremonii religijnych proboszcz zaprasza czworonogi na specjalne, honorowe miejsce obok ołtarza, skąd będą dobrze widoczne.

W trakcie kazania sługa boży przypomina wiernym o miłosierdziu względem naszych braci mniejszych i zachęca do otworzenia serca na miłość do bliźnich oraz wszystkich innych stworzeń. Ma nadzieję, że dzięki temu uda się znaleźć dla nich dom.

- Być może myślisz: Słowo mówi, by kochać ludzi, a nie zwierzęta. Co za brak wiary! Kiedy kocham, ratuję, chronię zwierzę, to także kocham, chronię i ratuję ludzkość. A ewangelista Mateusz pokazuje, że będziemy sądzeni właśnie z miłości. Kochaj wszystkich, w tym przyrodę i zwierzęta, i nie bój się, że bramy nieba otworzą się przed tobą! - apeluje duchowny.

Suczka rasy husky

Pseudowłaścicielka ciągnęła psa za samochodem. To nie jej pierwsze przewinienie

CZYTAJ DALEJ

Dziesiątki bezpańskich zwierząt adoptowane

Dzięki działaniom księdza, liczba porzuconych psów na ulicach brazylijskiego miasteczka Gravata znacznie się zmniejszyła. Do akcji włączyli się również wolontariusze, którzy opiekują się podopiecznymi mieszkającymi w kościele, a także pieką ciasteczka w ramach akcji pomocy bezpańskim zwierzętom.

Ojciec João Paulo zapewnia, że drzwi do świątyni pozostają otwarte dla wszystkich wiernych oraz czworonożnych przyjaciół.

– Zawsze będą mogły przychodzić, spać, jeść, pić wodę i znaleźć schronienie – napisał na Facebooku.

Zobacz zdjęcia i nagranie:Źródło: pl.aleteia.org, wprost.pl

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Majówka z psem - jak się do niej przygotować?

Czytaj więcej >

Psy

Zwierzęta mogą zachorować od brudnych misek. Jak należy je myć?

Czytaj więcej >

Psy

Fala pogryzień przez psy. Policja apeluje: masz pupila, to go pilnuj

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zakopuje jedzenie? Powody mogą Cię zaskoczyć

Czytaj więcej >

Psy

Polskie rasy psów. Czy znasz wszystkie czworonogi z naszego kraju?

Czytaj więcej >

Psy

Przykra niespodzianka w legowisku. Dlaczego pies siusia na posłanie?

Czytaj więcej >