Szczury w klatkach
Źródło: Facebook/ Straż Miejska Miasta Krakowa

Ktoś zamknął 20 żywych zwierząt w klatce w piwnicy. Policja zajmuje się sprawą

5 Stycznia 2021

Policja zajmuje się nietypową sprawą z Krakowa. Ktoś zamknął w piwnicy 20 żywych szczurów w małych, ciasnych klatkach. Są podejrzenia, kto trzymał te zwierzęta w tych okropnych warunkach. Obecnie szczury hodowlane znajdują się pod opieką fundacji zajmującej się gryzoniami.

Zwykle bywa, że gdy szczury pojawiają się w budynkach i domostwach, lokatorzy zastanawiają się, w jaki sposób się ich pozbyć. Tym razem jednak sytuacja była zupełnie inna. Ktoś zamknął w klatkach w piwnicy całą gromadę żywych gryzoni, a policja próbuje dociec, kto tego dokonał.

Zwierzęta zamknięte w piwnicy

Nietypowe zgłoszenie, które trafiło do straży miejskiej 5 stycznia, dotyczyło szczurów zamkniętych w klatkach w piwnicy jednego z bloków przy ul. Prądzyńskiego 20 w Krakowie. Straż przyjechała we wskazane miejsce i w istocie, zastała tam 20 żywych, uwięzionych gryzoni.

To wyraźnie nie były dzikie szczury, a zwierzęta hodowlane, które ktoś trzymał w skrajnie nieodpowiedzialny sposób. Choćby umaszczenie tych gryzoni zdradza, że straż nie miała do czynienia z dzikimi, miejskimi czworonogami.

- Na miejscu strażnicy ujawnili 20 szczurów hodowlanych. Zabezpieczyli je, a następnie za pośrednictwem dyżurnego skontaktowali się z fundacją zajmującą się gryzoniami. Jej pracownik pojawił się na miejscu i zabrał zwierzęta - napisała na Facebooku Straż Miejska Miasta Krakowa.

Obecnie szczury znajdują się już w bezpiecznym azylu. Zapewne będą poszukiwały nowego domu, z kolei policja poszukuje sprawcy.

Ogień pojawił się w nocy. Spłonęła obora, niestety nie wszystkie zwierzęta przeżyłyOgień pojawił się w nocy. Spłonęła obora, niestety nie wszystkie zwierzęta przeżyłyCzytaj dalej

Skąd wzięły się szczury hodowlane w piwnicy?

- O szczurach uwięzionych w klatkach w piwnicy jednego z bloków przy ul. Prądzyńskiego dowiedzieliśmy się od mieszkańca budynku. Według niego gryzonie trafiły tam dzień wcześniej za sprawą mężczyzny, którego widział w windzie - napisała krakowska Straż Miejska na Facebooku.

Po przekazaniu zwierząt w dobre ręce, na miejscu zjawiła się policja, która przejęła sprawę od strażników miejskich. Jest szansa, że uda się coś więcej ustalić w tej sprawie.

Nie wiadomo jeszcze oficjalnie, kto w ten sposób zamknął szczury hodowlane w piwnicy. W tej chwili policja prowadzi śledztwo i ustala szczegóły zdarzenia.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: gazetakrakowska.pl

Następny artykuł