pies
Źródło: unsplash/Matthew McBrayer

Czego możemy się nauczyć od psa? 6 rzeczy, które powinien każdy przyswoić

5 Stycznia 2021

Psy są świetnymi nauczycielami, choć same tego nie wiedzą. Zwierzaki posiadają wiele cech, które mogą być pomocne dla człowieka. Od psów możemy się wiele nauczyć, co zdecydowanie przyda nam się w życiu.

Czy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Z tym stwierdzeniem zgadza się wiele osób, choć niektórzy uważają, że nikt tak dobrze nie rozumie jak koty! Niezależnie od tego, jakie ktoś wybierze dla siebie zwierzę, nie ma wątpliwości, że możemy się wiele od niego nauczyć. Pupil przekazuje wiele cennych rad. Należy je tylko dostrzec, wyciągnąć wnioski i wdrożyć w życie.

Czego możemy nauczyć się od psa?

Psy są świetnymi przyjaciółmi. Są na każde nasze zawołanie (chyba, że są obrażone), potrafią wesprzeć w ciężkich chwilach, nie pytają o powód zmartwień, nie oceniają czy potrafią czule otulić do snu. Zwierzaki zawsze cieszą się na nasz widok. Niektóre tak bardzo merdają ogonem, że potrafią go złamać! Kiedy my traktujemy psy z szacunkiem, one odwdzięczają się tym samym, a nawet robią dla nas więcej!

Psy szybko przywiązują się do swoich właścicieli, bardzo ich kochają. Do tego stopnia, że bronią ich przed niebezpieczeństwem. Potrafią rzucić się na groźnego przestępcę, czy inne zwierzę, nawet ryzykując własnym życiem! Nie bez powodu czworonogi są wykorzystywane do pracy w policji, straży pożarnej czy jako psy ratunkowe. Zwierzaki bezinteresowanie pomagają ludziom, korzystając ze swoich najlepszych umiejętności.

Istnieje 6 ważnych rzeczy, których możemy nauczyć się od naszych psich przyjaciół. Jakich?

1. Kochać bezwarunkowo
2. Cieszyć się ze zwykłego spaceru
3. Okazywać miłość tym, których kochamy
4. Postępować zgodnie z intuicją
5. Szybko wybaczać krzywdy
6. Być lojalnym

Gorzów Wielkopolski. 10-latka wyszła na spacer z yorkiem. Psa zagryzły 2 owczarkiGorzów Wielkopolski. 10-latka wyszła na spacer z yorkiem. Psa zagryzły 2 owczarkiCzytaj dalej

Psy dbają o nasze zdrowie

Posiadacze zwierzaków są szczęśliwsi, a już szczególnie właściciele psów. Statystyka jest nieubłagana. Jasno mówi, że 36 proc. badanych posiadaczy psów określało się jako "bardziej szczęśliwych", niż właściciele kotów. Według badania General Social Survey przeprowadzonego przez Uniwersytet w Chicago z 2019 roku posiadacze psów częściej zawierają związki małżeńskie i posiadają domy.

Mieszkanie z czworonogiem doskonale również wpływa na zdrowie. Psy zmuszą nas do spacerów po lasach i parkach, co jest korzystne. Podczas spacerów można poznać innych właścicieli zwierzaków, znaleźć przyjaciół, a nawet miłość! To, co skusicie się na adopcję psiaka?

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: swiatzwierzat.pl

Następny artykuł