Swiatzwierzat.pl
pies

unsplash/Matthew McBrayer

Czego możemy się nauczyć od psa? 6 rzeczy, które powinien każdy przyswoić

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Psy są świetnymi nauczycielami, choć same tego nie wiedzą. Zwierzaki posiadają wiele cech, które mogą być pomocne dla człowieka. Od psów możemy się wiele nauczyć, co zdecydowanie przyda nam się w życiu.

Czy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Z tym stwierdzeniem zgadza się wiele osób, choć niektórzy uważają, że nikt tak dobrze nie rozumie jak koty! Niezależnie od tego, jakie ktoś wybierze dla siebie zwierzę, nie ma wątpliwości, że możemy się wiele od niego nauczyć. Pupil przekazuje wiele cennych rad. Należy je tylko dostrzec, wyciągnąć wnioski i wdrożyć w życie. 

Czego możemy nauczyć się od psa?

Psy są świetnymi przyjaciółmi. Są na każde nasze zawołanie (chyba, że są obrażone), potrafią wesprzeć w ciężkich chwilach, nie pytają o powód zmartwień, nie oceniają czy potrafią czule otulić do snu. Zwierzaki zawsze cieszą się na nasz widok. Niektóre tak bardzo merdają ogonem, że potrafią go złamać! Kiedy my traktujemy psy z szacunkiem, one odwdzięczają się tym samym, a nawet robią dla nas więcej! 

Psy szybko przywiązują się do swoich właścicieli, bardzo ich kochają. Do tego stopnia, że bronią ich przed niebezpieczeństwem. Potrafią rzucić się na groźnego przestępcę, czy inne zwierzę, nawet ryzykując własnym życiem! Nie bez powodu czworonogi są wykorzystywane do pracy w policji, straży pożarnej czy jako psy ratunkowe. Zwierzaki bezinteresowanie pomagają ludziom, korzystając ze swoich najlepszych umiejętności. 

Istnieje 6 ważnych rzeczy, których możemy nauczyć się od naszych psich przyjaciół. Jakich?

1. Kochać bezwarunkowo2. Cieszyć się ze zwykłego spaceru3. Okazywać miłość tym, których kochamy4. Postępować zgodnie z intuicją5. Szybko wybaczać krzywdy6. Być lojalnym

Psy dbają o nasze zdrowie 

Posiadacze zwierzaków są szczęśliwsi, a już szczególnie właściciele psów. Statystyka jest nieubłagana. Jasno mówi, że 36 proc. badanych posiadaczy psów określało się jako "bardziej szczęśliwych", niż właściciele kotów. Według badania General Social Survey przeprowadzonego przez Uniwersytet w Chicago z 2019 roku posiadacze psów częściej zawierają związki małżeńskie i posiadają domy.

Mieszkanie z czworonogiem doskonale również wpływa na zdrowie. Psy zmuszą nas do spacerów po lasach i parkach, co jest korzystne. Podczas spacerów można poznać innych właścicieli zwierzaków, znaleźć przyjaciół, a nawet miłość! To, co skusicie się na adopcję psiaka?

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >