Swiatzwierzat.pl Inne zwierzęta Pokemony istnieją naprawdę? "Skrzydlata owieczka" budzi zachwyt, wygląda jak żywcem wyciągnięta z kreskówki
twitter/พินิช

Pokemony istnieją naprawdę? "Skrzydlata owieczka" budzi zachwyt, wygląda jak żywcem wyciągnięta z kreskówki

7 czerwca 2023
Autor tekstu: Kamila Sabatowska

Matka Natura często zaskakuje swoją kreatywnością i niezwykła urodą, jaką obdarzyła niektóre stworzenia. Ta “skrzydlata owieczka” zdecydowanie może kojarzyć się wszystkim miłośnikom Pokemonów z bohaterami występującymi w animacji. Aż trudno uwierzyć, że istnieje naprawdę.

Co ciekawe wyjątkowy wygląd to nie wszystko, ponieważ stworzonko ma unikalne zdolności, których może pozazdrościć mu niejedno zwierzę. Jesteśmy przekonani, że nigdy wcześniej o nim jeszcze nie słyszeliście.

Trudno uwierzyć, że istnieje naprawdę

Nie mamy wątpliwości, że ten ślimak to jedno z najbardziej nietypowych zwierząt, jakie widzieliście. Wygląda zupełnie jakby z jego tułowia, wyrastały mu liście. Żywe barwy jeszcze dodają mu uroku. Jego niezwykły wygląd to jednak nie wszystko, czym wyróżnia się na tle innych żyjątek.

Ślimak morski Costasiella kuroshimae , często w języku angielskim nazywany jako “morska owieczka” zamieszkuje dno morza. Jego nazwa wzięła się od otworów gębowych i reszty ciała osobników tego gatunku, które zdaniem niektórych badaczy kształtem przypominają owcę.

To zdjęcie zrobiono w Tatrach. Turystka była zachwycona, dopóki nie zobaczyła, co czai się za mostem

Pozyskuje energię w zaskakujący sposób

Jakby sam wygląd ślimaka nie był fenomenem, okazuje się, że sposób, w jaki pozyskuje energię, jest wyjątkowy . Otóż czerpie ją z zachodzącego w nim procesu fotosyntezy. Co za tym idzie, zachowuje się zupełnie jak rośliny, w których towarzystwie zresztą zamieszkuje dno morza.

Uściślając żywią się dzięki kleptoplastii. Jedzą chloroplasty z glonów i wykorzystują do produkcji energii, zupełnie tak, jak wydarzyłoby się w przypadku rośliny. Dzięki temu przez pewien czas mogą pobierać energię tylko ze słońca i nie potrzebują innego pożywienia.

Gdzie mieszkają te "Pokemony"?

Ślimaki Costasiella kuroshimae są naprawdę niewielki. Otóż mierzą zaledwie 5 mm długości. Ich naturalnym środowiskiem są płytkie wody u wybrzeży Japonii, Indonezji i Filipin. Niewątpliwie uwagę od razu zwraca ich ciekawie skonstruowane ciało.

Biała główka z paciorkowatymi oczami, która przypomina wspomnianą owcę, różowe plami, zupełnie jak wypieki na policzkach i tułów niczym kępka liści. A co ciekawe, to nie jedyny wariant kolorystyczny, w jakim mogą występować.

źródło: eska.pl

Bezdomny kocurek wspina się na ramiona nieznajomej. To tylko przedsmak życia, którego od zawsze pragnął
Odpoczywali na plaży w Gdyni, gdy nagle ruszyło na nich rozpędzone stado dzików. Szokujące wideo obiega sieć
Obserwuj nas w
autor
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy