Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Pokazali, jak traktowane są świnie w hodowli. "Jeśli nie rodzi, to po co ma jeść"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 28.04.2023 19:10

Pokazali, jak traktowane są świnie w hodowli. "Jeśli nie rodzi, to po co ma jeść"

świnie w hodowli
facebook/Compassion Polska

Organizacja Compassion Polska w swoich social mediach poruszyła kwestię świń i ich traktowania w hodowli. Udostępniony materiał, który ukazuje ich smutną rzeczywistość nosi tytuł “Uwolnij matki z klatki”. Kampania ta ma na celu ukazać, w jaki sposób hodowcy traktują zwierzęta i widzą w nich nie żywe stworzenie, a jedynie źródło zarobku.

Wiele organizacji od lat porusza kwestię przerażających warunków, w jakich hodowcy przetrzymują i traktują w niewłaściwy sposób zwierzęta. Jednym z gatunków, o który walczy Compassion Polska są świnie. Ty razem chcąc dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, posłużyli się zatrważającymi nagraniami z ich życia.

"Świnia ma siedzieć, rodzić i jeść"

Śledczy działający pod logiem organizacji Compassion Polska podczas wizytacji w jednej z hodowli świń znajdującej się w Polsce, miał okazję naocznie przekonać się, w jakich warunkach zwierzęta te muszą przebywać. Jeszcze bardziej zaskakujące są słowa hodowcy, który dosadnie powiedział mu, co sądzi o tych żywych, bezbronnych istotach.

- Świnia ma siedzieć, rodzić i jeść. Jeśli nie rodzi, to po co ma jeść - cytuje organizacja na swoim facebookowym profilu.

Wszystko sprowadza się do tego, że właściciele hodowli nie patrzą na znajdujące się w nich zwierzęta, jako żywe istoty, a jedynie źródło dochodu. Zupełnie nie zwracają uwagi na niekorzystne warunki i niehumanitarne traktowanie tych stworzeń.

Tak bardzo walczyli i wierzyli, że uratują Księcia. Doberman nie żyje, ponury komunikat

Opłakany los świń w hodowlach

Niestety ciężarne lochy są przetrzymywane w indywidualnych kojach, których wymiary są niewiele większe, niż obwód ich ciała. To skutecznie uniemożliwia im nie tylko poruszanie się, ale także kładzenie i podnoszenie. Negatywnie wypływa na nie również brak kontaktu z innymi zwierzętami, co nierzadko prowadzi do frustracji i apatii.

Na niedługo przed porodem samicę przenosi się do kojca porodowego. Mimo to tam również nie ma możliwości, aby zbudować gniazdo dla swoich młodych. Organizacja podaje, że w podobnych warunkach żyje aż 85% loch na 15 milionów żyjących w Unii Europejskiej.

 

Powstała petycja, która ma na celu wprowadzenie zakazu znęcania się nad zwierzętami

Przedstawiciele organizacji zwracają się do wszystkich odbiorców, którzy tak jak oni nie godzą się na takie traktowanie zwierząt. Udostępniony materiał ma na celu zobrazować i uświadomić wszystkim, którzy być może nie zdawali sobie z tego sprawy, jak niestety wygląda codzienność żywych istot na fermach.

- Nie zgadzasz się na takie podejście do zwierząt? My też nie! Aby to zmieniać, potrzebujemy właśnie Ciebie. Czy pomożesz zakończyć znęcanie się nad zwierzętami na fermach? - apelują.

Wszyscy, którzy chcą złożyć swój podpis na petycji i przyłączyć się do Compassion Polska, mają szansę zrobić to pod tym LINKIEM

źródło: ciwf.pl; facebook

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?